امروز : شنبه, 29 دی 1397
رنو به ایران می اید؛ قرارداد همکاری مشترک غول فرانسوی با همتایان ایرانی
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   321

رنو نیز به عنوان یکی از شرکای اصلی خودروسازان داخلی، به ایران می آید. روز گذشته در حاشیه ی نمایشگاه خودرو پاریس، سازمان گسترش و نوسازی ایران (ایدرو) و رنو، قرداد همکاری مشترک (جوینت ونچر) را امضا کردند. طبق اعلام رنو، این شرکت عمده سهام این اتحادیه را در اختیار خواهد داشت.

کارس گوس مدیر عامل گروه خودروسازی رنو-نیسان، پتانسیل بالای بازار ایران را غیر قابل انکار عنوان کرد. طی این همکاری مشترک، واحد های تولید جدیدی در ایران تاسیس خواهد شد تا ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ هزار دستگاه دیگر از محصولات رنو در کشور افزایش یابد. پیش از این رنو ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار خودرو در ایران را داشت.

رنو داستر

رنو پس از پژو-سیتروئن، سومین قرارداد بزرگ را با خودروسازان ایرانی امضا کرده است. پیش از این گروه خودروسازی پژو-سیتروئن با همکاری با ایران خودرو اقدام به تاسیس شرکت ایکاپ کرده بودند. طی این همکاری چهار خودروی پژو در ایران تولید خواهند شد. سیتروئن نیز طی قراردادی با سایپا که با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون یورویی همراه است، سه مدل خودرو را در ایران تولید خواهد کرد.

رنو سیمبل

رنو سیمبل و داستر اولین خودروهایی هستند که برای تولید در ایران برنامه ریزی شده و در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواند شد. فروش گروه خودروسازی رنو در ایران رشد ۵۶ درصدی را در سال ۲۰۱۵ تجربه کرده است. سال گذشته ۵۱٬۵۰۰ دستگاه خودرو با برند رنو در ایران به فروش رسیده است.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید