امروز : جمعه, 03 اسفند 1397
اپل اعلام کرد تبلیغات در راه اپ استور
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   207

در حالی که شرکت‌های تبلیغاتی از نصب بیلبوردهای بزرگ در سطح شهر کسب درآمد می‌کنند، شرکت اپل تصمیم گرفته تا با تعبیه سیستم تبلیغات در دومین فروشگاه نرم افزاری جهان، سالانه درآمدی چند ده میلیون دلاری برای خود ایجاد نماید.

شرکت اپل از هفته آینده و یا به عبارتی پنجم اکتبر (14 مهر) قرار است سیستم تبلیغات داخلی اپ استور نرم افزاری را فعال نماید. البته این نکته را در نظر داشته باشید که منظور از تبلیغات، نصب بنرهایی در صفحات اصلی اپ استور نیست، بلکه این تبلیغات در هنگام استفاده کاربر از سیستم جستجوی فروشگاه و با توجه به اپلیکیشنی که وی خواهان یافتن آن است، نمایش داده خواهد شد.

بر این اساس کادر تبلیغات به صورت یک پیشنهاد آبی رنگ در سطر لیست نتایج جستجوی اپ استور پدیدار خواهند شد. این امر باعث می‌شود که از طرفی اپلیکیشن‌های نوظهور بیشتر دیده شوند و در سوی دیگر نیز ساکنین کوپرتینو به درآمد هنگفتی از به نمایش درآوردن این تبلیغات دست پیدا کنند.

در سوی دیگر بر اساس اخبار قبلی، اپل برای اپلیکیشن‌های جدیدی که در اپ استور گذاشته می‌شود نیز سیاست تازه‌ای را اتخاذ کرده و اعلام داشت نام اپلیکیشن‌ها نباید از ۵۰ کاراکتر بیشتر باشد.

البته این سیاست جدید نیز بی‌دلیل نیست چرا که توسعه دهندگان نرم‌افزاری یاد گرفته‌اند از نام‌های بسیار طولانی در اپلیکیشن‌های خود استفاده کنند؛ از قرار معلوم این کار باعث می‌شود تا اپلیکیشن‌ها در اپ استور رتبه‌های بهتری در جستجو داشته باشند و این امر باعث زیر سؤال رفتن سیستم تبلیغات داخلی اپ استور خواهد شد. در هر حال برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شیوه ایجاد آگهی در فروشگاه اپ استور می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

gsmarena


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید