امروز : شنبه, 29 دی 1397
خودروی Smart ForTwo در خدمت پلیس نیویورک
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   224

اهالی شهر نیویورک به زودی ۲۵۰ دستگاه خودروی پلیس جدید را خواهند دید که برای انجام عملیات گشت زنی در نیویورک وارد خدمت خواهند شد. بر خلاف خودروهای مخوفی مانند دوج چارجر و شورلت تاهو، دپارتمان پلیس نیویورک یا به اختصار (NYPD) این بار نسخه ی ویژه ی پلیس خودروی اسمارت فورتو را سفارش داده است. دیدن این خودرو در آینه چندان باعث ترس و اضطراب شما نخواهد شد. انتخاب اسمارت برای این کار انتخابی هوشمندانه است و افسرانی که قرار است با این خودروها کار کنند از این خودرو راضی خواهند بود. در ادامه همراه باشید.

اسمارت

همانطور که می دانید این اسمارت ها قرار است جایگزین موتورسیکلت های سه چرخه شوند و برای انجام گشت شهری از آن ها استفاده شود. طراحی موتورسیکلت های سه چرخه تا حدودی زمخت و ناجور است، بنابراین استفاده از اسمارت فورتو راحتی و امنیت را به زور چشمگیری افزایش خواهد داد . البته در کاهش سر و صدا نیز موثر خواهد بود. شعاع گردش اسمارت فورتو تنها ۶.۹ متر است که برای حرکت در خیابان های تنگ نیویورک سیتی بسیار مناسب است. دیگر بهبود صورت گرفته این است که این اسمارت ها بر خلاف موتورسیکلت ها به سیستم تهویه ی مطبوع مجهز هستند. اسمارت از قول افسر پلیس نیویورک سیتی، رالف جفرسون نقل کرده است که اسمارت خودرویی جادار و سریع است و کار پلیس را بسیار راحت تر کرده است. وی همچنین گفته است که مردم از این خودروها خوششان می آید.

اسمارت

اسمارت برای تبدیل فورتو به یک خودروی پلیس، تغییرات زیادی را در این خودرو انجام نداده است. سازنده تنها چراغ چشمک زن آبی رنگ و بیسیم رادیویی مخصوص پلیس را به این خودرو افزوده است. اسمارت همچنین این خودروها را برای شناسایی بهتر به رنگ سفید و آبی مخصوص پلیس نیویورک در آورده است.

اسمارت

اسمارت تا کنون ۱۰۰ دستگاه از این خودرو را تحویل داده است و تحویل مابقی خودروها نیز طی برنامه صورت خواهد گرفت. شاید این خودروها به اندازه ی ابرخودروهای موجود در ناوگان پلیس دبی جذاب نباشند اما به خوبی از پس وظیفه ی خود برمی آیند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید