امروز : یکشنبه, 28 بهمن 1397
وال استریت ژورنال اپل یک مرکز تحقیقاتی 45 میلیون دلاری در چین احداث می کند
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   239

اپل مرکز تحقیقاتی جدیدی را در پکن چین با سرمایه گذاری ۴۵ میلیون دلاری احداث می کند که تمرکز اصلی آن روی تولید محصولات سخت افزاری جدید خواهد بود. اولین مرکز تحقیقات اپل در چین بیش از ۵۰۰ کارمند خواهد داشت که در آن محصولات جدید سخت افزاری، ارتباطی، صوتی و تصویری تولید خواهند شد. کمیته ی پارک فناوری ژُنگوانجون با انتشار مطلبی در شبکه های اجتماعی جزئيات جدیدتری را از برنامه های اپل در چین ارائه کرده است. تیم کوک ماه گذشته اشاره ای به این برنامه ها داشت.

تیم کوک پس از دیدار از چین در آگوست سال جاری قول داد تا سرمایه گذاری بیشتری را در کشور چین انجام دهد. به گزارش وال استریت ژورنال اپل اظهار نظری در این خصوص انجام نداده است. بنابر اطلاعات ارائه شده این مرکز تحقیقاتی در پارک جدید علم و فناوری پکن احداث خواهد شد. به نظر می رسد این آخرین سرمایه گذاری اپل در چین خواهد بود که در تلاش برای جلوگیری از کاهش فروش محصولات اپل است. اپل پیش از این نیز یک میلیارد دلار در کمپانی Didi Chuxing سرمایه گذاری کرده که یک اپلیکیشن اشتراک خودرو در چین بوده و به اوبر چین ملقب است.

چین را باید یک کشور پراهمیت برای اپل خواند، چراکه این کشور بزرگ ترین تولیدکننده ی گجت های اپل بوده و همچنین بزرگ ترین بازار این کمپانی نیز به شمار می رود. اپل اخیرا با مشکلاتی در کشور چین روبرو شده که از جمله ی آن می توان به جلوگیری نهادهای تصمیم گیرنده از فعالیت سرویس هایی نظیر iBooks و ITunes Movies اشاره کرد که از ابتدای سال جاری میلادی روی داده است. شنیده ها حکایت از این دارد که دیدار اول و دوم تیم کوک از چین برای از میان برداشتن این مشکلات و تلطیف روابط اپل با دولتمردان چینی است. تیم کوک در ماه آگوست اعلام کرده که در مورد فرصت های ایجاد شده که منجر به همکاری بلند مدت در چین می شود، بسیار امیدوار است.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید