امروز : شنبه, 29 دی 1397
جگوار لندروور استراتژی خود را در تولید خودروهای الکتریکی اعلام کرد
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   223

جگوار لندروور در کنفرانس خود در نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۶ اعلام کرد که به زودی خودروهای الکتریکی خود را عرضه خواهد کرد. خودروسازان مطرح بریتانیا نیز همانند رقبای خود در صدد ورود به بازار خودروهای الکتریکی هستند. طبق برخی گزارشات گروه جگوار لندروور در نظر دارد چند صد میلیون پوند را صرف ساخت تاسیسات جدید تولید خودروهای الکتریکی در انگلستان کند.

جگوار jaguar

اما در حال حاضر اولین حرکت جگوار لندروور شرکت در مسابقات خودروهای الکتریکی فرمول ای خواهد بود. در همین راستا نیز خودروی مسابقه ای این شرکت، اولین محصولی خواهد بود که از قوای الکتریکی بهره خواهد برد. رالف اسپت مدیر ارشد اجرایی جگوار لندروور در این خصوص گفت:

اولین قدم ورود به مسابقات است. ما خوب می دانیم که چه پروژه ی بزرگی در پیش رو داریم و این تصمیم را عجولانه اتخاذ نکرده ایم. این موقعیت می تواند همانند یک آکادمی، منجر به یادگیری سریع مهندسان جوان ما شود.

ما می خواهیم محصول فوق العاده ای تولید کنیم. این تنها یک معماری یا قابلیت الکتریکی جدید نیست. ما دیر وارد این حوزه شدیم اما نقطه ی برتری این است که می دانیم چه مسیری را باید طی کنیم.

هنگامی که از اسپت سوال شد که آیا جگوار لندروور برنامه ای برای تولید و عرضه ی خودروی شهری در آینده دارد یا خیر، وی پاسخ داد:

ما معمولا عادت نداریم پیش از این که چیزی برای نمایش داشته باشیم، اقدام به معرفی و تبلیغ آن کنیم. اما به زودی موارد متعددی را برای معرفی به مشتریان خواهیم داشت. اخبار ما را دنبال کنید.

جگوار jaguar

معمولا این گونه صحبت ها به معنی معرفی محصولی خاص در اولین رویداد بزرگ پیش رو مانند نمایشگاه خودرو لس آنجلس در ماه نوامبر یا نمایشگاه ژنو در ماه مارس سال آینده است.

اندی گاس مدیر فروش جهانی جگوار نیز اذعان کرد که در حال حاضر فروش خودروهای الکتریکی یکی از بخش های مهم صنعت خودروسازی است. وی در ادامه گفت:

در واقع هیچ شرکتی اینجا در پاریس نیست که برنامه ای برای تولید خودروهای الکتریکی نداشته باشد. در صورتی که خلاف این موضوع را ادعا کنند، قطعا دروغ می گویند. ما هم در این زمینه برنامه های زیادی برای هیبریدی و الکتریکی کردن محصولات خود را در کنار توسعه ی نمونه های بنزینی و دیزلی داریم.

محدودیت های مصرف سوخت به طور مداوم سخت تر می شوند و برای رعایت آن ها باید به سمت تولید محصولات الکتریکی برویم. اما این تنها دلیل این امر نیست. مشتریان نیز گرایش بیشتری به خرید این دسته از خودروها پیدا کرده اند. ما به خوبی می دانیم که در آینده ی نزدیک بخش عمده ای از مشتریان خودروهای الکتریکی را می خواهند.

جگوار jaguar

جگوار لندروور برنامه های گسترده ای برای توسعه ی خودروهای خودران و شبکه های تشکیل یافته از تعداد زیادی خودروهای متصل به هم، دارد. حال این خودروساز طبق برخی گزارشات، به زودی با معرفی چند مدل، ورود خود را به بازار خودروهای الکتریکی اعلام خواهد کرد.

تمام مطالب مرتبط با نمایشگاه را در صفحه ی اختصاصی نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۶ مطالعه کنید.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید