امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
لو رفتن ابزار هک NSA به دلیل اشتباهی عجیب
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   249

با وجود این که NSA علاقه دارد در سطر خبرها نباشد، اما در ماه های اخیر توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. چند هفته پیش، ظاهرا گروهی از هکرها تعداد زیادی از ابزارهای هک NSA را دزیده اند و آن ها را در بازار سیاه به فروش گذاشته اند. بعد از بررسی دقیق بسیاری از متخصصین امنیتی رسما اعلام کردند که این ابزارها از بانک بسیار بزرگ جاسوسی NSA به سرقت رفته اند.

وقتی که کلمه افشاء و دزدیدن اطلاعات از سازمان های امنیتی شنیده می شود، گروه های اطلاعاتی نگران می شوند که امکان دارد با ادوارد اسنودن دوم سر و کار داشته باشند. اما حالا مشخص شده است که به احتمال زیاد این رخنه بر اثر خطای انسانی بوده است. به طرز خجالت آوری بعد از تحقیقات در این زمینه مشخص شده است که یکی از عوامل NSA این ابزارها را سهوا در کامپیوتری دیگر جا گذاشته که باعث شده نفری ناشناس خیلی راحت آن را پیدا و از آن استفاده کند.

خبرگزاری رویترز در این زمینه نوشته است: گزارش رسمی آژانس امنیت ملی در این زمینه بر این تئوری استوار است که یکی از کارکنان این ابزارها را در کامپیوتری قرار داده و هکرهای روسی توانسته اند به راحتی آن را پیدا کنند. ۴ منبع موثق این مطلب را تایید کرده اند.

حقیقت جالب در این زمینه آن است که این اتفاق حدود ۳ سال قبل افتاده است و NSA ترجیح داده، به شرکت هایی که از این ابزارها آسیب خواهند دید، خبری ندهد.

حالا آیا این که این فرد چنین کاری را عمدا انجام داده یا سهوا، سوالی است که بازپرس ها در تلاش به پاسخ دادن آن هستند. یک احتمال دیگر طبق این گزارش این است که کار یک نفر نبوده بلکه چند نفر چنین اشتباهی را انجام داده اند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید