امروز : شنبه, 24 آذر 1397
DxOMark دوربین ایفون ۷ نسبت به نسل های قبلی بهبود یافته است
3/50 امتیاز از 12 رای
 گجت  |     |   198

وبسایت DxOMark دوربین آیفون ۷ را تست کرده و نتایج خوبی را برای آن گزارش می‌کند. دوربین آیفون ۷ امتیاز ۸۶ را از ۱۰۰ کسب کرده است. دوربین‌های آیفون ۶s و ۶s پلاس به ترتیب امتیازهای ۸۲ و ۸۴ را کسب کرده بودند. بنابراین، نه تنها آیفون ۷ دوربین خوبی دارد، بلکه دوربین آن نسبت به مدل‌های پیشین بهبود یافته است.

دوربین آیفون ۷، ۱۲ مگاپیکسلی بوده که تقریبا با آیفون‌های قبل برابر است. این دوربین از لنز‌های ۲۸ میلی‌متری استفاده می‌کند. در نهایت پایدارساز اپتیکی که به مدل پلاس محدود بود، به مدل معمولی نیز راه پیدا کرد. DxOMark ادعا می‌کند که کیفیت دوربین تا حد بسیار زیادی بهبود یافته است. دوربین آیفون ۷ بافت را به خوبی بازتولید کرده و نقاط ساختگی کمی دارد. تعادل سفید این دوربین دقیق است.

اما این دوربین عیب‌هایی نیز دارد. در نور کم، کمی از جزییات کاسته شده و نویز تصویری دیده می‌شود. در سحرگاه کمی کدری دیده شده و گوشه‌های عکس نیز کمی افت دارد.

با همه اینها، دوربین آیفون ۷ بهبود زیادی نسبت به مدل‌های قبل دارد. بازه رنگی گسترده و پشتیبانی از RAW باعث می‌شود که بتوان از این دوربین در سناریوهای مختلفی استفاده کرد. فردریک گویچارد، محقق ارشد DxOMark می‌گوید:‌

گرچه گوشی‌های اپل از سنسورهای کوچکتری نسبت به رقبا استفاده می‌کنند اما اپل با استفاده از تکنولوژی‌های نوینی تجربه‌های خوبی برای کاربران ایجاد می‌کند.

dxomark-mobile-photo


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید