امروز : شنبه, 29 دی 1397
تعویض نمایشگر می تواند به هک شدن گوشی هوشمند منجر شود
3/50 امتیاز از 1 رای
 موبایل  |     |   130

در تحقیقی جدید مشخص شده است که حتی یک فرآیند ساده مثل تعویض نمایشگر، می‌تواند به سرقت یا هک شدن گوشی هوشمند و تبلت منجر شود. بر اساس این تحقیق، استفاده از نمایشگر تقلبی که از تراشه‌ای برای ضبط داده‌های ورودی استفاده می‌کند، به هکرها امکان می‌دهد به‌راحتی انواع گوشی هوشمند یا تبلت را هک کنند.

مقاله‌های مرتبط:

  • زیرنویس فیلم؛ راه نفوذ به رایانه شما
  • هکرها می‌توانند با استفاده از سیگنال وای فای شما را ببینند

این تیم پس از تعویض نمایشگرهای نکسوس ۶ پی و ال‌جی جی پد ۷ توانست کلیه‌ی ورودی‌های کیبورد کاربر را ثبت، دوربین گوشی را هک و به اپ‌های آن‌، دسترسی پیدا کند. این موضوع می‌تواند به‌راحتی کنترل سیستم‌عامل دستگاه را هم در اختیار هکرها قرار دهد. محققان می‌گویند این نمایشگرها، شباهت زیادی به نمایشگر اصلی دارند و حتی تعمیرکاران حرفه‌ای متوجه اصل یا تقلبی بودنشان نخواهند شد. به‌علاوه تمام مراحل این نوع هک، بدون نیاز به تغییر یا ایجاد فایل در دستگاه هدف صورت می‌گیرد و در نتیجه توسط آنتی‌ویروس قابل شناسایی نیست.

تعویض نمایشگر می تواند به هک شدن گوشی هوشمند منجر شود

به این نوع از حمله‌های سایبری، «تراشه در میان» می‌گویند. برای این کار، محققان از یک ماژول میکرو کنترلر ATmega328 که به پلتفرم Arduino مجهز است، استفاده می‌کنند؛ البته آن‌ها معتقدند که اکثر میکرو کنترلرها می‌توانند این کار را انجام دهند. سپس با دمیدن هوای گرم به نمایشگر، بخش کنترلر لمسی آن را از برد جدا می‌کنند و تراشه‌ی خود را توسط یک سیم مسی که به برد لحیم شده است، در آن میان قرار می‌دهند.

محققان می‌گویند که این موضوع تنها به دستگاه‌های اندرویدی محدود نیست و حتی آیفون‌ها هم می‌توانند توسط این روش و به‌راحتی هک شوند. نظر شما در این مورد چیست؟


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید