امروز : یکشنبه, 30 اردیبهشت 1397
پخش زنده خورشید گرفتگی کامل مرداد 96 تماشای آنلاین کسوف سال 2017 را از دست ندهید
3/00 امتیاز از 1 رای
 علم و دانش  |     |   705

پخش زنده خورشید گرفتگی کامل مرداد را می‌توانید تماشا کنید. اکنون اطلاعات بیشتری درباره زمان و چگونگی تماشای آنلاین کسوف سال 2017 در اختیارتان قرار می‌دهیم.

با گذشت چند روز از ماه گرفتگی 16 مرداد 96، نوبت به یک رویداد طبیعی دیگر رسیده که تماشای آن خالی از لطف نیست و لذت خاص خود را دارد. در روز دوشنبه بیست و یکم آگوست (سی‌ام مرداد)، خورشید گرفتگی کامل از نوار جغرافیایی شمال غربی تا جنوب شرق آمریکا قابل مشاهده خواهد بود. در مابقی قسمت‌های ایالات متحده آمریکا افراد می‌توانند خورشید گرفتگی کامل مرداد 96 را به صورت نسبی مشاهده کنند.

تماشای آنلاین خورشید گرفتگی کامل مرداد از ساعت 12 ظهر به وقت محلی آغاز شده و تا حدود 4 ساعت ادامه خواهد داشت. آغاز این رویداد به وقت محلی ما ساعت 8 شب (20:00) خواهد بود. از آنجایی که این خورشید گرفتگی کامل است، ماه به صورت کامل جلوی ستاره منظومه شمسی را می‌پوشاند.

پخش زنده خورشید گرفتگی کامل مرداد 96 تماشای آنلاین کسوف سال 2017 را از دست ندهید

خورشید گرفتگی کامل مرداد را می‌توان به صورت آنلاین مشاهده کرد

حین یک کسوف کامل قادر خواهید بود اتمسفر خورشید موسوم به تاج خورشید (کورونا) را به راحتی مشاهده کنید. تاج خورشید در واقع بیرونی‌ترین لایه این ستاره است. اگرچه انسان‌ها در زمان‌های دورتر تنها حین کسوف امکان مشاهده آن را داشتند، اما در حاضر تعداد زیادی از رصدخانه‌های زمینی و فضایی، هر لحظه می‌توانند آن را ببینند. به عقیده برخی منجمان، این پدیده یکی از زیباترین رویدادهای طبیعی است.

پخش زنده خورشید گرفتگی کامل مرداد 96 تماشای آنلاین کسوف سال 2017 را از دست ندهید

کاربرانی که مایل به تماشای خورشید گرفتگی کامل مرداد بوده اما فرصت سفر به آمریکا و زدن عینک مخصوص به چشم برای تماشای مستقیم رویداد را ندارند، می‌توانند از طریق صفحه اختصاصی در نظر گرفته شده در Twitter و یا صفحه پخش مستقیم رویدادهای طبیعی در وب سایت سازمان فضایی NASA آن را مشاهده کنند.

مجله تایم تصمیم دارد این رویداد را به صورت کامل پوشش دهد، به همین دلیل مشاهده آنلاین خورشید گرفتگی کامل مرداد در صفحه‌های Youtube و Facebook آن نیز ممکن خواهد بود. به عنوان دیگر وب سایت‌هایی که تماشای این خورشید گرفتگی کامل از طریق آن‌ها ممکن است می‌توان به Slooh و Eclipse2017 اشاره کرد.

تهیه شده در:

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید