امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
زاینر، کلیدی برای حل معمای انتشار اپ های iOS در ایران
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   236

از طرفی هم چهارچوب هایی که توسعه دهندگان برای فروش قابلیت های داخل اپ برای آنان ترسیم شده میزان سود رسانی پروژه های این چنینی را به نصف کاهش می دهد. بعلاوه این مشکلات زمانی به چشم شما خواهد آمد که یک حساب توسعه دهنده برای خود تهیه کرده باشید و توانایی تبدیل درآمد خود را از حساب های بین المللی به پول رایج کشور داشته باشید (با توجه به تحریم های اعمال شده از شرکت هایی همچون ویزا، مستر و پی پال روی کشور ایران). در غیر این صورت که این راه تقریبا ناممکن به نظر می رسد. زاینر یک راه ساده تر پیشنهاد می دهد که به راحتی اپ های شما را یا در اپ استور منتشر می کند یا امکان نصب اپ را بر بستر URL با استفاده از لینک مستقیم روی سیستم عامل iOS فراهم می کند. زاینر ادعا می کند توانایی استفاده از سرویس هایی نظیر پرداخت درون برنامه ای یا نوتیفیکیشن را بدون هیچ خللی در عملکرد اپ به توسعه دهندگان می دهد.

زاینر

زاینر چگونه کار می کند؟

ساز و کار استفاده از زاینر براساس استاندارد in house distribution یا انتشار اپ های iOS بصورت محلی است که اپل به برخی از توسعه دهندگان اجازه انتشار اپ های خود در محیط هایی غیر از اپ استور می دهد که از برخی جهات انتشار اپ را ساده تر می کند. زاینر روش آسان تری برای نصب اپ روی تلفن هوشمند اپلی مشتریانی است که دانلود از اپ استور برایشان دشوار است و در بسیاری از موارد با اخطار معروف 1009 دسته و پنجه نرم می کنند و بعد از کمی کلنجار رفتن عطای آن را به لقایش می بخشند. هم اکنون اغلب بانک ها اپ های بانکداری خود در بستر iOS را به دلایل امنیتی و سهولت استفاده مشتریان، با این روش منتشر می کنند.

زاینر

مراحلی ساده اما دقیق

روش استفاده از زاینر این گونه است که شما بعد از ثبت نام در آن فایل زیپ شده اپ خود را با قابلیت آپلودی که در اختیارتان قرار داده بارگذاری می کنید. در مواردی که فایل اپ شما حجیم باشد حتی می توانید از لینک مستقیم اپ خود که در یک سرور بار گذاری شده نیز استفاده کنید. در قسمت بعد باید bundle id اپ مورد نظر را در فیلد در نظر گرفته شده وارد کنید. سپس یکی از سرویس های مورد نظر خود را (طلایی ٬ نقره ای یا برنزی) انتخاب می کنید که هر کدام بر اساس امکاناتی که ارائه می دهد قیمت متفاوتی دارد. با درخواست ثبت به درگاه بانک رفته و مبلغ را به صورت آنلاین پرداخت می کنید. پس از پرداخت درخواست شما در سیستم ثبت می شود و باید منتظر آماده سازی اپ ساین شده باشید. معمولا بین ۱ یا ۲ ساعت زمان می برد که اپ به صورت استاندارد ساین شود و در اختیار شما قرار گیرد. به محض آماده شدن اپ ساین شده پیامکی برای شما ارسال می شود که آماده سازی اپ ساین شده را اعلام می کند و با مراجعه به پنل کاربری می توانید اپ ساین شده را دریافت کرده و در اختیار مشتریان خود قرار دهید. ( تصویر زیر نمایی از پنل کاربری زاینر را نمایش می دهد)

زاینر

مشتریان زاینر

تاکنون توسعه دهندگان زیادی از زاینر در راستای انتشار محلی اپ های خود استفاده کرده اند که البته برخی از آنها اپ خود را در اپ استور هم منتشر کرده اند. به اختصار به تعدادی از آنها اشاره می کنیم:

زاینر

همچنین زاینر در سرویس هایش اعلام کرده که توانایی انتشار اپ های رایگان شما در اپ استور را داراست و این قابلیتی است که به عنوان یک سامانه اختصاصی آن را رسما اعلام کرده است.

در پایان بد نیست بدانید که زاینر برای استفاده از سامانه اش قوانینی را برای کاربران وضع کرده که قبل از استفاده از این سرویس بهتر است با مراجعه به قسمت قوانین نگاهی به آن بیاندازید.

برای بازدید از این سامانه به آدرس مراجعه فرمایید.

پایان رپورتاژآگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی پذیرد.

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید