امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
حذف نام کشور ایران از لیست تحریم محصولات اپل
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   219

به نظر می‌رسد اپل سرانجام سیاست‌های خود را در قبال تحریم‌های علیه ایران تغییر داده و بنا به دستورالعمل جدید دریافتی عرضه برخی محصولات و سرویس‌ها را به ایران آغاز خواهد کرد.

امروز برخی کاربران ایرانی متوجه شدند دانلود از اپ استور مجدداً بدون نیاز به تغییر آی‌پی یا استفاده از روش‌های مشابه امکان‌پذیر شده است. حالا اپل رسماً در صفحه “انطباق تجارت جهانی” یا Global Trade Compliance خود نام ایران را از لیست کشورهای تحریم کامل حذف کرده است. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید نام کشور ایران از کنار نام‌های کره شمالی، سودان و سوریه حذف شده و یک بند جداگانه در این مورد اضافه شده است.

apple-sanctions

طبق این بند به سبب گواهی شماره D-1 از سوی دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی آمریکا (OFAC) در تاریخ 18 بهمن‌ماه 94 اپل از این پس قادر خواهد بود برخی سرویس‌ها، نرم‌افزارها و سخت‌افزارها را به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم به ایران صادر کند. اطلاعات بیشتر در مورد این گواهی در صفحه مخصوص ایران از وب‌سایت خزانه‌داری آمریکا درج شده است.

به این ترتیب به نظر می‌رسد برجام و مذاکرات انجام شده سرانجام راه را برای سرویس‌دهی شرکت محبوب اپل به کاربران و مصرف‌کنندگان ایرانی باز کرده و از این پس می‌توانیم شاهد واردکننده‌های (واقعاً!) رسمی محصولات اپل باشیم. همچنین سرویس‌های مهمی مانند اپ‌استور نیز احتمالاً از این پس دیگر (از طرف اپل) مسدود نخواهند شد.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید