امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
معاون شبکه مخابرات الزام مخابرات برای حرکت به سمت VOIP
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   226

رضا خلیلی معاون شبکه مخابرات استان تهران در مورد افت کیفیت اینترنت مخابرات و افزایش درخواست مشترکان برای جمع کردن سرویس اعلام کرد: همیشه برای بهبود سرویس باید تلاش کنیم اما روند پس دادن سرویس در مخابرات کمتر از دیگر شرکت ها نیست. در تهران SLA اجرا شده، جرایم تصویب شده و پرداخت می شود.

خلیلی در پاسخ به در مورد ارائه سرویس وای فای عمومی و تبدیل تلفن های عمومی به وای فای عمومی گفت: ایجاد زیرساخت های وای فای الزامات فنی خود را دارد و نقاطی که ازلحاظ فنی بشود از تلفن عمومی به عنوان وای فای عمومی بهره برداری کنیم این تبدیل استفاده را خواهیم داشت.

معاون مخابرات تهران در مورد کمبود پورت ها و ام دی اف های اینترنتی در مراکز مخابراتی برای شرکت ها به پاسخ داد: امکانات بر اساس ضوابط به شرکت های همکار داده می شود و ما خود نیز در برخی نقاط مشکل کمبود پورت را داریم. ما بحث تغییر فناوری داریم و اتوماتیک فضاهای ام دی اف ها خالی خواهد شد. بحث فناوری های مختلف فیبرنوری هم چالش فنی و هم هزینه بالایی دارد. هماهنگی های شهری می خواهد و چالش های حفاری نیز در آن داریم. قطعا در این زمینه سرمایه گذاری خارحی و داخلی می تواند کمک کند.

او در مورد ارائه خدمات VOIP به مشترکان خانگی به خبرنگار گفت: وقتی شبکه مبتنی بر IP باشد، فقط فناوری تماس تغییر می کند و تغییر ماهیتت اتفاق نمی افتد. تفاوتی که هست یک عنصر فیزیکی به نام مودم به خانه مردم می رود تا کیفیت متفاوتی تجربه شود. ولی باید دانست که VOIP نیاز به برق و مودم دارد و در قطع برق این سرویس را با مشکل مواجه می کند.

او ادامه داد: ما نیز بر اساس الزامات فنی و ساختاری به سمت ارائه سرویس VOIP خواهیم رفت و در آینده این سرویس به کاربران خانگی ارائه خواهد شد.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید