امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
کوماتسو کامیون خودران می سازد
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   297

کوماتسو با طراحی یک کامیون معدن خودران توانسته راننده را به طور کامل از این خودرو حذف کند. این موضوع سبب شده تا تقسیم وزن بار این کامیون بیش از پیش بهبود یافته و پایداری آن نیز بهتر شود. در ادامه ی خبر با ما در همراه باشید.

کوماتسو برای به انجام رساندن این پروژه از سال ۲۰۰۸ با شرکتی به نام ریو که در قسمت معدن مشغول به کار است مشارکت دارد. از آن زمان تا کنون ۱۰۰ها هزار تن مواد معدنی توسط کامیون های کوماتسو در شیلی و استرالیا جابه جا شده اند.

کامیون های کوماتسویی که شرکت ریو از آن ها استفاده می کند مانند مدل E930، با اینکه از سیستم شبکه ای و خودران بهره می برند ولی دارای کابین راننده هستند.

کوماتسو

کامیونی که برای این منظور ساخته شده دارای قدرتی معادل ۲۷۰۰ اسب بخار نیرو و طول ۱۵ و عرض ۸.۵ متر است. در این وسیله کابین راننده به طور کلی حذف شده و این امر موجب تقسیم بهتر بار در تمامی قسمت های کامیون شده است. همچنین این کامیون به سیستم انتقال قدرت به ۴ چرخ و قابلیت فرمان پذیری در دو محور مجهز است که این وسیله را قادر می سازد که توان عبور از تمام مسیرها را داشته باشد و قدرت مانور خوبی نیز به آن می دهد.

کوماتسو

حرکت این کامیون خودران به گونه ای خواهد بود که کمترین فرسایش لاستیک را در آن شاهد هستیم به طوری که حرکت رو به جلو یا رو به پشت برای این کامیون تفاوتی ندارد و نقطه ی کور نیز برای آن معنایی نخواهد داشت و این قابلیت ها باعث می شود تا علاوه بر کاهش هزینه های نگهداری، تایر های بزرگ این غول عظیم الجثه با ابعاد 59/80R63 نیز آسیب نبینند. این کامیون توانایی حمل باری به وزن ۲۳۰ تن را دارا است و می تواند با سرعت ۶۴ کیلومتر برساعت نیز حرکت کند.

کوماتسو

محصول جدید کوماتسو که به آن پرداختیم در نمایشگاه Minexpo واقع در لاس وگاس در همین هفته به نمایش درخواهد آمد و سازندگان آن اعلام کردند که این هیولا را در آینده ی نزدیک به بازار عرضه خواهند کرد.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید