امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
لنوو صدها نفر از کارکنان موتورولا را اخراج می کند
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   184

پس از انتشار گزارش وب سایت Droid-Life مبنی بر اخراج صدها کارمند موتورولا، لنوو به وب سایت ورج اعلام کرده است که دو درصد از ۵۵ هزار کارمند خود را اخراج کرده است. با همراه باشید.

این شرکت چینی به صورت دقیق مشخص نکرده است که از این تعداد ۱۱۰۰ نفری، چه تعدادی از بخش موتورولا اخراج شده اند. به گزارش وب سایت Droid-Life ، دو منبع نزدیک به این مسئله، اخراج بیش از ۵۰ درصد نیروی کاری موتورولا را تایید می کنند.

در بیانیه ای که لنوو به وب سایت ورج ارسال کرده، چنین آمده است:

به عنوان قسمتی از استراتژی یکپارچه سازی لنوو و کسب و کار گوشی های هوشمند موتورولا، بخش عمده ای از موقعیت های شغلی حذف شده و لنوو به دنبال همراستا کردن سیاست های کمپانی جهت رقابت بهتر در بازار موبایل است.

این کمپانی همچنین ضمن تکذیب خبر مربوط به احتمال جابجایی باقی کارکنان موتورولا از دفتر شیکاگوی این شرکت به دفتر لنوو در کارولینای شمالی، اعلام کرد:

لنوو کاملا متعهد به شیکاگو است و قصد دارد تا دفتر اصلی شرکت موتورولا را در آنجا نگه دارد.

در ماه آگوست سال ۲۰۱۵ نیز لنوو در حدود ۳۲۰۰ نفر از کارکنان خود را اخراج کرد. در بیانیه ای که در آن زمان منتشر شد، این کمپانی وضعیت رو به زوال بازار کامپیوترهای شخصی و ساختار نامناسب بخش های کسب وکار و موبایل را از دلایل اصلی این اخراج جمعی توصیف کرده بود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید