امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
6 کامارو که هیچ گاه رنگ خیابان را به خود ندیدند
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   237

کامارو خودروی عضلانی و رقیب دیرینه موستانگ است که از نیم قرن پیش رقابت را با هم شروع کردند. بعد از ۵۰ سال تولید این مدل، یک سری طرح از کامارو وجود دارد که به دلایلی هیچ گاه تولید نشدند. ما ۶ نمونه از اصلی ترین آن ها را برای شما بازگو می کنیم. با ما در همراه باشید.

فورد اولین بار کلاس ماسل کارها را بنیان گذاشت، و شورولت به تقلید از آن، ۲ سال بعد به تولید نمونه ی مشابه موستانگ، یعنی کامارو پرداخت. در ۴۵ سالی که هر دو در خط تولید کمپانی خود وجود داشتند، ۳۲ سال کامارو در تعقیب موستانگ بوده است.

۸.۹ میلیون دلار برای فورد و ۵ میلیون دلار برای شورولت، برتری در فروش را به خوبی نشان می دهد. ولی در این بین، یک سری طرح هایی از کامارو وجود داشتند که هیچ گاه تولید نشدند. ما ۶ نمونه از اصلی ترین آن ها را برای شما بازگو می کنیم.

کامارو نومد (Nomad)

unseen camaro

مدتی شایعه شده بود که فورد به دنبال تولید یک نمونه واگن و پهن تر از موستانگ است. با شنیدن این خبر، شورولت به سرعت نمونه ای واگن از کامارو، که از ستون های D و C نومد ۵۵، قرض گرفته بود را آماده کرد.

کامارو XP-873 مینی

unseen camaro

ایده ی اصلی ساخت این کامارو، یک کاماروی کوچک و چابک بود که با فولکس واگن بیتل رقابت کند. این خودرو بیشتر زیرمجموعه کورویر (Corvair) بود تا کامارو. چون از موتور خنک شونده با آب، و سیستم موتور جلو دیفرانسیل عقب کورویر استفاده می کرد.

کاماروی نسل دوم شبه ایتالیایی

unseen camaro

این تصویر، یک عکس از طرح کامارو است که، در ۱۹ آگوست ۱۹۶۹ گرفته شده است. به نظر می رسد یک ایده برای باز طراحی نسل دوم کامارو باشد، که در آن خطوط پایین بدنه مخفی شده، و روی کاپوت حالتی شبیه به چراغ مخفی پدا کرده است. المان های پشتی خودرو، مثل پنجره ی کوچک عقب و حالت شیشه و بدنه، بیش از پیش آن را شبیه به شورولت مونزا کرده است.unseen camaro

شورولت مونزا

monza

چراغ مخفی (hidden-headlamp)

hidden-headlamp

F-14 تام کت IROC-Z

unseen camaro

un seen camaro

در دهه ۵۰ میلادی، بسیاری از طراحی های خودروها از صنعت هواپیما الهام گرفت. ولی این خودرو به نام یکی از هواپیما های جنگی معروف نام گذاری شد. این خودرو بیشتر شبیه به هواپیمای تند و تیز تامکت است که باله عقب مثلث شکل را ندارد. در کل به جز باله ی عقب، شباهت های بسیاری بین این نمونه با تامکت وجود دارد.

unseen camaro

unseen camaro

طرح مفهومی IROC-Z سال ۱۹۸۹ مرکز طراحی های مفهومی پیشرفته جنرال موتور

unseen camaro

unseen camaro

مرکز طراحی های مفهومی پیشرفته جنرال موتور که واقع در پارک نیوبری است، طرحی با المان های رادیکالی آماده کرده بود، تا مشتریان و خریداران را برای کامارو ی نسل ۴ بسیار مشتاق کند. در این خودرو برآمدگی پشتی کوچک تر، و دماغه نیز تیز تر شده است. در هر حال این طرح بسیار به شمایل یک محصول نهایی نزدیک است.

unseen camaro

unseen camaro

GMX282

unseen camaroاین نمونه ی اولیه از نسل ۵ کامارو، به نظر ترکیبی از اجزایی است که هر کدام را از کامارو های نسل قبل قرض گرفته و بر روی پلتفرم زتای (zeta) جنرال موتور که قرار بود تبدیل به پونتیاک GTO شود، سوار شده است. طراحی اصلی از کامارو ۶۹ الهام گرفته شده است. این خودرو در سال های پرفروش موستانگ آماده ی رقابت شده بود.

unseen camaro


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید