امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
ZTE با مدیاپردازش به بازار ایران باز می گردد
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   188

زد -تی-ای یکی از شرکت های بزرگ مخابراتی و تولیدکننده گوشی های موبایل است که به دلیل تحریم ها، چند ماه پیش از بازار ایران رفت و حالا بار دیگر وارد بازار کشور شده است و این بار، شرکت مدیاپردازش را به عنوان نماینده ی رسمی خود نه تنها در ایران بلکه در خاورمیانه معرفی کرده است.

برخلاف تلاش ناموفق قبلی ZTE در بازار ایران، این بار این شرکت به جای گوشی های بالارده ی گران قیمت قصد دارد با گوشی های میان رده و پایین رده ی ارزان قیمت بازار ایران را آزمایش کند. ZTE وعده داده که گوشی های این شرکت با ارزان ترین قیمت ممکن در ایران به فروش برسند. مدیران این شرکت همچنین وعده دادند که گوشی هایی که قرار است در بازار ایران عرضه شوند، قیمت به مراتب پایین تری در مقایسه با گوشی های هم تراز خود داشته باشند. مدیاپردازش هم، مهم ترین معیار موفقیت ZTE در ایران را قیمت گذاری بسیار مناسب محصولات این شرکت عنوان کرد. ZTE قرار است حتی گوشی هوشمند با قیمت زیر ۲۰۰ هزار تومان در اختیار مشتریان ایرانی قرار دهد.

زد-تی -ای سال گذشته به دلیل شدت گرفتن تحریم های آمریکا علیه ایران و همچنین گزارش هایی مبنی بر دور زدن تحریم های علیه ایران و ارائه ی محصولات مخابراتی تحریم شده به کشور، شدیدا تحت فشار آمریکا قرار گرفت و از بازار ایران رفت. اما مدیران ارشد ZTE اعلام کردند که تحریم ها مربوط به تجهیزات مخابراتی بوده و ارتباطی با گوشی های موبایل نداشته است؛ اما با این حال به دلیل فشارهای آمریکا و بازرسی های خزانه داری این کشور، زد-تی -ای تبادلات مالی خود با ایران را قطع کرده تا این دوران را پشت سر بگذارد. با وجود اینکه بخش موبایل ZTE شامل تحریم ها نمی شود، اما این شرکت قصد ندارد مستقیما در ایران دفتر راه اندازی کند و کلیه ی امور خود را به شرکت مدیاپردازش واگذار کرده است.

ZTE

زد تی ای سال ۱۹۹۷ وارد بورس و نیمه خصوصی شد و در حال حاضر نیز نیمی از سهام آن در اختیار دولت چین است. این شرکت در ۸۰ کشور مرکز تحقیق و توسعه دارد و به طور سالیانه بیش از ۶۰۰ میلیون دستگاه از محصولات خود را در سرتاسر جهان به فروش می رساند. زد تی ای توانست در سال ۲۰۰۹ جزو سه شرکت بزرگ صنایع مخابراتی دنیا شود و در حال حاضر ۲۰ درصد از کل سهم بازار صنایع مخابرات را در اختیار دارد.

حالا این شرکت با توجه به برداشته شدن تحریم ها توانسته راه را برای حضور مستمر در ایران باز کند. این شرکت فروش گوشی هوشمند را در سال ۲۰۰۹ با ۴۰۰ هزار دستگاه آغاز کرد و در سال ۲۰۱۵ توانسته است ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند. زد-تی-ای در سال گذشته نیز هفتمین برند پرفروش گوشی هوشمند در دنیا بوده است.

گوشی های سری بلید ZTE از ماه آینده با گارانتی و خدمات شرکت مدیاتک و قیمت کاملا رقابتی وارد بازار ایران می شود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید