امروز : شنبه, 29 دی 1397
این هوندای سه سیلندری از بوگاتی ویرون سریع تر است
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   159

رودستر S660 هوندا، خودروی اسپرت کوچک ژاپنی که شبیه یک مزدا MX-5 Miata بزرگ شده است بوسیله ی یک موتور سه سیلندر ۶۳ اسب بخاری تقویت شده است. با این مشخصه به نظر می رسد خیلی سریع نباشد. اما با قرار دادن این موتور در وسیله نقلیه ای شبیه به هونداجت، رکورد جدید سرعتی معادل ۴۲۱ کیلومتر در ساعت در کلاس فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی در پیست بنیول ثبت شد.

درحالی که موتور ۶۰۰ سی سی سه سیلندری اتومبیل طویل S-Dream شبیه موتور S660 است اما بهبودهای فراوانی در آن صورت گرفته، در حدی که هوندا ادعا کرده سه برابر مقدار اصلی توان آن است. حداکثر سرعت بوگاتی ویرون در حدود ۳۰۶ کیلومتر در ساعت هنوز هم بسیار شگفت انگیز است. این اتومبیل حداکثر سرعتی معادل ۴۲۸ کیلومتر در ساعت را در یک لحظه تجربه کرد اما موفق نشد در دور بازگشت آن را مجدداً تکرار کند.

تیمی متشکل از ۱۶ مهندس ژاپنی هوندا که از میان ۱۰۰ داوطلب انتخاب شده بودند، یک رکورد جدید در کلاس فدراسیون بین المللی اتومبیل رانی را با اتومبیلی در کلاس -دسته بندی A گروه ۱ کلاس ۴- ثبت کردند و این رکورد حتی از رکورد قبلی هوندا در این پیست که توسط تیم مسابقات فرمول یک هوندا در سال ۲۰۰۶ ثبت شده بود، بالاتر قرار گرفت. میانگین سرعت آن اتومبیل فرمول یک ۱۰ سیلندری معادل ۴۰۰ کیلومتر در ساعت بود.

تیم هوندا S-Dream Streamliner

این خودروی آیرودینامیک توسط راننده ی موتورسوار ژاپنی هیکارو میاگی رانده شد و حالا او می تواند ادعا کند سریع ترین خودروی هوندا را رانده است. هوندا در حال ادامه ی این راه است و قبلاً نیز اتومبیلی را مورد آزمون قرار داد که فراتر از هونداجت عمل کرد و سرعت باورنکردنی ۷۸۰ کیلومتر در ساعت را از خود به جا گذاشت.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید