امروز : یکشنبه, 01 بهمن 1396
مدیر اجرایی پیشین سونی پلی استیشن ویتا دیر به بازار عرضه شد
3/50 امتیاز از 12 رای
 موبایل  |     |   137

به عقیده «جک ترتون» (Jack Tretton)، مدیر اجرایی پیشین سونی که در سال 2014 از این شرکت جدا شد، پلی استیشن ویتا یک «کنسول خوب» است؛ ولی به دلیل زمان عرضه نامناسب نتوانسته مخاطب کافی جذب کند. در ادامه با همراه باشید.

زمانی که خبرنگار IGN از آقای ترتون خواست تا دیدگاهش را در مورد دستگاه‌های قابل حمل ارائه دهد، وی اینگونه پاسخ داد:

به عقیده من پلی استیشن ویتا یک کنسول خوب است که فقط دیر به بازار عرضه شد؛ چرا که علاقه مردم به سمت دستگاه‌های قابل حمل تغییر کرده است که تنها کاربردشان انجام بازی نباشد.

ترتون در ادامه صحبت‌هایش می گوید که پی اس پی از پلی استیشن ویتا موفقیت بیشتری کسب کرد، چون سیستم آن در ارائه تجربه کنسول بازی در یک دستگاه قابل حمل موفق‌تر بود و حتی توانست توجه بازی‌بازان بزرگسال را هم به سمت عناوین خودش جلب کند. در زمان عرضه پلی استیشن ویتا (سال 2012)، بازی‌های اندرویدی رو به رشد بودند که باعث شد تا این کنسول مجال کافی برای کسب محبویت در بین مردم نداشته باشد.

ترتون می‌گوید:

پلی استیشن ویتا یک کنسول خوب است، اما آن را زمانی وارد بازار کردند که تعداد کمی از مردم به یک کنسول قابل حمل نیاز داشتند.

در بهار سال 2014 سونی مدل اسلیم این کنسول را روانه بازار کرد که نسبت به مدل عادی از عمر بیشتر باتری و پیشرفت‌های جزئی بهره می‌برد. این شرکت هم‌اکنون نیز به فروش پلی استیشن ویتا با حداقل قیمت آن 200 دلار ادامه می‌دهد.

بر اساس آمار وبسایت Dualshockers، تا ماه ژوئن سال 2016 بیش از 5 میلیون دستگاه پلی استیشن ویتا در کشور ژاپن به فروش رسیده است. هم چنین سونی در سال 2012 اعلام کرد که در 6 ماه اول عرضه این کنسول، 2.2 میلیون دستگاه در آمریکا خریداری شده است.

در حال حاضر، احتمال دچار شدن پلی استیشن ویتا به سرنوشت نینتندو ۳دی‌اس (Nintendo 3DS) بسیار زیاد است؛ چرا که نینتندو چندی پیش فروش جهانی کنسول خود را 59.79 میلیون دستگاه اعلام کرد؛ توجه کنید که این آمار فروش از ابتدای سال 2011 تا 30 ژوئن سال 2016 را شامل می شود! حال که سونی آمار فروش جدید پلی استیشن ویتا را اعلام نمی کند، باید منتظر ماند و دید چه بر سر این کنسول خواهد آمد.

منبع :Gamespot

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید