امروز : دوشنبه, 30 مهر 1397
اچ تی سی درحال توسعه سه دستگاه با کد Ocean است
3/50 امتیاز از 12 رای
 گجت  |     |   348

تنها چند روز از انتشار اطلاعاتی مربوط به دستگاه مفهومی جدید اچ‌تی‌سی با نام Ocean (اقیانوس) در سایت می‌گذرد، البته اطلاعات فاش شده تنها مختص به چند ویژگی بود و از مشخصات فنی یا تاریخ عرضه آن خبری در اختیار ما قرار نداد. باتشکر از حساب توییتری LIabTooFeR، مشخص شده که اچ‌تی‌سی درحال توسعه ۳ دستگاه با نام‌های Ocean Master، Ocean Note و Ocean Smart است. اگرچه نمی‌توان اظهار نظری درباره این دستگاه و ویژگی Sense Touch کرد ولی حداقل می‌توان مطمئن بود که این شرکت تایوانی درحال توسعه یک خانواده جدید همچون One است.

دستگاه Ocean Master باید پرچمدار باشد و مدل Smart احتمالا دارای طراحی یکسان ولی به قطعات فنی ضعیف‌تری مجهز خواهد بود. در طرف دیگر به‌نظر می‌رسد که دستگاه Ocean Note، یک فبلت قدرتمند با مشخصات فنی بالا باشد که اچ‌تی‌سی آن را برای رقابت با بزرگانی مانند گلکسی نوت ۷ و ال‌جی V20 معرفی خواهد کرد.

با نگاهی به این طرح مفهومی به شباهت آن با اچ‌تی‌سی ۱۰ پی می‌بریم، چراکه این مدل نیز از بدنه‌ای آلومینیومی و شیشه ۲.۵D کشیده شده بر روی پنل جلویی برخوردار است. به‌نظر می‌رسد که این دستگاه فاقد هرگونه دکمه فیزیکی باشد و احتمالا فناوری Sense Touch برای کنترل آن استفاده خواهد شد که همراه با ژست‌های حرکتی کاربر را از دکمه‌های فیزیکی بی‌نیاز می‌کند. علاوه بر این در تصویر خبری از دکمه هوم همانند آنچه در اچ‌تی‌سی ۱۰ دیدیم، نیست و این احتمال را قوت می‌بخشد که Ocean به سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر خود مجهز خواهد گشت.

علاوه بر دکمه‌ها، شیار ورودی سیمکارت و کارت حافظه نیز در این تصاویر مشاهده نمی‌شود که مسلما در زمان تولید نهایی این پورت‌ها و پورت USB به آن اضافه می‌گردد. فکر می‌کنیم که باید منتظر استفاده دوباره اچ‌تی‌سی از دوربین دوگانه باشیم که احتمالا با فناوری و رابط کاربری جدید، عملکرد مناسب و متفاوتی داشته باشد. تمامی گفته‌های بالا براساس شایعات است درنتیجه تضمینی برای معرفی این دستگاه‌ها توسط اچ‌تی‌سی وجود ندارد ولی حداقل وجود فناوری Sense Touch کورسوی امیدی را در دل هواداران این شرکت باکیفیت ایجاد می‌کند. در نهایت بدون توجه به احتمال معرفی، حدس می‌زنیم که این دستگاه‌ها در سال آینده عرضه خواهند شد.

screenshot-209


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید