امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
اسنپ چت با تغییر برند به Snap، عینک Spectacles را با قابلیت ثبت ویدیو رونمایی کرد
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   250

اسنپ چت اولین محصول سخت افزاری خود را رونمایی کرد و در آینده ی نزدیک راهی بازار خواهد کرد. این کمپانی عینکی را با نام Spectacles رونمایی کرده که قادر است ویدیوهایی ۱۰ ثانیه ای را ضبط کند. این عینک پاییز سال جاری با قیمت ۱۳۰ دلار راهی بازار خواهد شد. اما این تنها خبری نیست که نام اسنپ چت را بر زبان ها انداخت. این کمپانی امروز از تغییر برند خود به Snap پرده برداشت. ایوان اشپیگل، موسس و مدیرعامل اسنپ در گفتگویی با وال استریت ژورنال اعلام کرد که این کمپانی تنها با اپلیکیشن خود شناخته نشده و محصولی را نیز راهی بازار می کند.

عینک Spectacles از وجود یک کلید سخت افزاری بهره می برد که با فشاردادن آن می توان اسنپ خود را ضبط کرد. در این عینک از وجود دوربین هایی که از لنزهایی با دید ۱۱۵ درجه بهره گرفته شده، استفاده می شود. اسنپ مدعی است که این دوربین با زاویه ی دید ۱۱۵ درجه ای نزدیک به دیدی است که انسان با چشم خود می بیند. سازندگان این عینک تلاش کرده اند تا ویدیویی شبیه به آنچه که می بینیم، ضبط شود، بطوریکه پس از ثبت ویدیو با تماشای آن حس کنیم که این همان صحنه ای است که در ذهنمان ثبت شده است. اشپیگل استفاده از این عینک را بسیار هیجان انگیز خوانده است. وی دیدن ویدیوی ثبت شده توسط این دوربین را تجربه ی یک تجربه از همان زاویه ی دید می خواند.

اسنپ اعلام کرده که این محصول را بصورت محدود راهی بازار خواهد کرد. اسنپ در حال حاضر بیش از ۱۵۰ میلیون کاربر فعال روزانه دارد و ارزش این کمپانی بیش از ده ها میلیارد دلار برآورد می شود. اسنپ با محصول جدید، ورود به حوزه ی محصولات سخت افزاری را تجربه می کند. این کمپانی اخیرا سرویس خود را نه یک شبکه ی اجتماعی، بلکه یک سرویس و یک کمپانی در زمینه ی عکاسی و دوربین خوانده است، چراکه در حوزه ی شبکه های اجتماعی، فیسبوک سرآمد تمام کمپانی ها و سرویس ها است.

به طور حتم عینک Spectacles بصورت ناخواسته با گوگل گلس مقایسه خواهد شد، اما این عینک دودی کاملا با محصول گوگل یا آلفابت امروزی متفاوت است و قیمت آن نیز بسیار بسیار پایین تر از قیمت محصول گوگل است.

نظر شما در این خصوص چیست؟


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید