امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
وزیر ارتباطات تماشای راحت ویدیو توسط کاربران هدف ماست
3/50 امتیاز از 12 رای
 نرم افزار  |     |   116

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به خبرنگار در مورد مشارکت شرکت های خصوصی در شبکه ملی اطلاعات گفت: شبکه ملی اطلاعات با همکاری شرکت ها و نهادهای دولتی و خصوصی تا کنون پیشرفته است و در فاز اول این شبکه که شهریورماه راه اندازی شد، بخش خصوصی همکاری و سهم زیادی داشته است.

واعظی افزود: برای رونق شبکه ملی اطلاعات باید بخش خصوصی فعالیت زیادی داشته باشد و این شبکه وابسته به فعالیت خصوصی هاست.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال دیگر در مورد آینده و اهداف شبکه ملی اطلاعات توضیح داد: این شبکه گام به گام در حال شکل گیری است. این شبکه باید در برگیرنده همه بخش ها و رشته ها باشد. در افتتاح تلکام سند بخش علمی در این شبکه امضاء شد اما تولید محتوا باید در تمام بخش ها صورت بگیرد.

واعظی ادامه داد: مردم باید به راحتی ویدیو و فیلم ها را در بستر شبکه ببینند و همه ی نیازهای چندرسانه ای خود را به راحتی دریافت کنند. این هدف و گام بعدی ما در شبکه ملی اطلاعات است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: برای تولید محتوا هدف ترغیب بخش خصوصی است و توسعه ی دولت الکترونیک را در گام بعدی را داریم.

واعظی در ادامه تأکید کرد: همه ی فعالیت ها و موضوعات بخش های مختلف پازل شبکه ملی اطلاعات هستند. بخش سلامت و مدارس هوشمند مواردی هستند که برای آینده این شبکه در نظر گرفته شده است. برای مدارس هوشمند قرار است به صورت پایلوت از یک مدرسه در استان البرز شده و به صورت سراسری کل مدارس کشور هوشمند شود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید