امروز : شنبه, 29 دی 1397
بزرگترین تصادف خودروی بدون راننده گوگل رخ داد
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   195

به جرت می‌توان گفت خودروهای خودران آینده صنعت خودروسازی را تشکیل خواهند داد و از هم‌اکنون نیز زمزمه‌های رقابت در این بازار جدیدِ ایجاد شده به گوش می‌خورد،‌گوگل نیز به عنوان غول بزرگ در زمینه فناوری قصد دارد از غافله عقب نماند و خودروی خودروان این شرکت روز‌به‌روز پیشرفت می‌کنند. با این حال روز گذشته یکی از لکسوس های خودران گوگل با یک ون به شدت تصادف کرده است.

تبلیغات متنی
  • دانلود مستقیم از گوگل‌پلی
  • قطار وبگردی | لذت سفر در دنیای مجازی
  • دانلود جدیدترین بازی‌های اندروید!

بر کسی پوشیده نیست که هدف از توسعه سیستم خودران خودروهای جدید، افزایش امنیت جاده‌ها و از طرفی ایجاد راحتی بیشتر برای رانندگان است. در همین راستا اگرچه خودروهای بدون راننده گوگل طی چند ساله اخیر پیشرفت‌های قابل توجهی کسب کرده‌اند، به طوری که انتظار می‌رود در آینده‌ای نه چندان دور شاهد حضور علنی آن‌ها در خیابان‌های باشیم، با این حال روز گذشته یکی از لکسوس های خودران گوگل با یک ون به شدت تصادف کرده است.

در این حادثه، مدل لکسوس سدان گوگل با یک ون تبلیغاتی که از چراغ قرمز عبور کرده بود، تصادف کرد. همان‌طور که در تصویر فوق نیز مشاهده می‌شود در این تصادف، خودروی ون با درب‌های جلو و عقب در سمت راست خودروی گوگل برخورد کرده است.واکنش ساکنین مانتین ویو به این حادثه به شرح زیر است :

روزانه، هزاران تصادف در خیابان‌های آمریکا اتفاق می‌افتد که اصلی‌ترین عامل آن‌ها، خطای انسانی در هنگام عبور از چراغ قرمز است. به طور کلی، 94 درصد تصادفات ناشی از خطای انسانی بوده و همین امر باعث گردیده که ما خودروهای خودران را تولید نماییم تا این درصد خطا را به حداقل برسانیم تا خیابان‌های به مراتب امن‌تری را شاهد باشیم. در این حادثه نیز، همان‌طور که شواهد نشان می‌دهند، ون تبلیغاتی از چراغ قرمز عبور کرده و خودروی بدون راننده ما حداقل 6 ثانیه پس از سبز شدن چراغ وارد تقاطع شده است.

هرچند شواهد و قرائن موجود حاکی از آن‌اند که در این حادثه خودروی بدون راننده گوگل مقصر نبوده و بازهم خطای انسانی عامل اصلی این تصادف بوده، با این حال این بزرگ‌ترین تصادف پروژه خودروهای خودران گوگل می‌باشد که در مانتین ویو رخ داده است.

در سوی دیگر هرچند در زمان وقوع تصادف، در خودروی خودران گوگل سرنشینی حضور داشته، با این حال به اذعان پلیس محلی، هیچ فردی در این حادثه صدمه ندیده است. لازم به ذکر است که اوایل سال جاری نیز برای اولین بار، یک دستگاه خودروی بدون راننده شرکت گوگل در حین دور زدن از کیسه‌های شنی با یک دستگاه اتوبوس تصادف کرد، که در آن حادثه نیز خودروی گوگل مقصر شناخته نشد.

9to5google


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید