امروز : یکشنبه, 25 آذر 1397
برنامه گوگل برای معرفی یک روتر جدید در رویداد ۱۳ مهر
3/50 امتیاز از 12 رای
 نرم افزار  |     |   300

گوگل برای روز ۱۳ مهر رویدادی را برنامه ریزی کرده است و تا زمانی که گوگل به صورت رسمی مشخص نکند که قصد معرفی چه محصولاتی را دارد، باید شاهد ادامه ی شایعات باشیم. منابع مختلف در دو ماه گذشته خبرها و گمانه زنی های گوناگونی را پیرامون معرفی چند محصول جدید از سوی گوگل ارائه داده اند. انتظار می رود که دستگاه های اصلی مورد نظر در این رویداد، شامل دو گوشی هوشمند جدید گوگل باشد، گفته می شود که این دو تلفن با نام های پیکسل (Pixel) و پیکسل ایکس ال رونمایی خواهند شد. با این وجود، در کنار دو دستگاه یاد شده، به نظر می رسد که طیف وسیعی از دستگاه های دیگری همچون اولین نسخه از هدست واقعیت مجازی با نام (Daydream VR)، یک کروم کست جدید با قابلیت 4K و چند محصول دیگر نیز معرفی خواهند شد.

با این حال، در حال حاضر رفته رفته چنین به نظر می آید که ممکن است گوگل برای معرفی یک یا دو محصولی برنامه ریزی کرده باشد که در قیاس با سایر محصولاتش تقاضای چندان زیادی از سوی بازارها برای آن وجود نداشته باشد. گفته شده است که یکی از این محصولات، روتر جدید Wi-Fi است که در حال حاضر نام گوگل وای فای (Google Wifi) را برای آن در نظر گرفته اند. اطلاعات پیرامون این روتر از یک گزارش جدید از سوی پایگاه اندروید پلیس به دست آمده و آنها نیز بر پایه ی اعلام خود، جزئیات اخیر را از یک منبع موثق دریافت کرده اند. بر اساس این گفته ها چنین به نظر می رسد که وجود دستگاه یاد شده مورد تایید است، اما جزییات پیرامون آن هنوز محدود و غیرقابل پیش بینی هستند.

نکته ای که در مورد گوگل وای فای به آن اشاره می شود در مورد قیمت عرضهی آن است. گفته می شود که قیمت این دستگاه ۱۲۹ دلار خواهد بود. همچنین گفته شده است که روتر مورد بحث توانایی پوشش محدوده ی گسترده ای را داشته و به احتمال قوی همراه با برخی ویژگی های هوشمند ارایه خواهد شد. هرچند که در مورد ماهیت ویژگی های هوشمند یاد شده جای بحث زیادی وجود دارد، اما فرض محتمل تر این است که عملکرد آن همانند سایر دستگاه های روتر گوگل (OnHub) باشد. همچنین برخی افراد نیز پیشنهاد می دهند که گوگل وای فای قادر خواهد بود تا بیش از یک نقطه ی دسترسی را به منظور تشکیل یک شبکه ی وایرلس بزرگ تر با هم متصل کند. از نظر اندازه نیز برخی حدس می زنند که شاید این دستگاه نسبت به سایر روترهای موجود گوگل بزرگ تر باشد. گفته می شود که اندازه ی گوگل وای فای به نوعی برابر با اندازه ی دستگاه اکو دات (Echo Dot) کمپانی آمازون خواهد بود و با رنگ سفید عرضه خواهد شد.

همانطور که گفته شد، در حال حاضر بیشتر این اطلاعات تایید نشده اند و از این رو حالت رسمی ندارند. بنابراین کاملا این احتمال هم وجود دارد که گوگل وای فای در مراسم پیش رو معرفی نشود یا حتی اینکه به کل وجود نداشته باشد. با این حال، با نزدیک شدن رویداد، آنچه که مسلم است، این است که طیف وسیعی از محصولات کمپانی گوگل در این روز برای نخستین بار به نمایش گذاشته خواهد شد. به هر حال با در نظر گرفتن تفاسیر فوق، کاملا معقول به نظر می رسد که روتر گوگل وای فای نیز در همان رویداد معرفی شود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید