امروز : پنجشنبه, 04 بهمن 1397
وزیر ارتباطات باید همه امور به بخش خصوصی واگذار شود
3/50 امتیاز از 12 رای
 تکنولوژی  |     |   244

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح نمایشگاه ایران تلکام ٢٠١۶ اعلام کرد: خوشحال هستم که هر سال در نمایشگاه تلکام افزایش شرکت کننده داخلی و خارجی را داریم. امیدوارم با قرارداد بین شرکت های داخلی و خارجی در نمایشگاه شاهد رشد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باشیم.

وزیر ارتباطات گفت: دنیای امروز دنیای ICT است و صنعت مذکور در دنیای امروز نسبت به صنایع پیشرو جای خود را باز کرده است.

واعظی ادامه داد: ما باید نگاه ویژه به این صنعت داشنه باشیم و این صنعت را در کشورمان بومی کنیم. این حرف من مبنی بر استفاده نکردن از تجارب کشورهای دیگر نیست بلکه باید با استفاده از تلاش و کوشش داخلی تجربیات آن کشورها را بهره گرفته و این صنعت را در کشورمان به پیشرفت برسانیم.

وزیر ارتباطات گفت: همکاری با دانشگاه ها و شرکت های خصوصی شاید امروز ٢۵درصد گران تر از خارجی ها. باشد ولی این سرمایه گذاری است که در آینده ٢۵ درصد تخفیف و کاهش هزینه خواهد داشت.

واعظی تأکید کرد: دولت باید همه موارد و امور را به بخش خصوصی بدهد و خودش باید نظارت داشته باشد. بخش خصوصی را باید قسمتی از خود بدانیم و اینکه بخش خصوصی را در شرکت های دولتی رقیب می بینند، سم است. شرکت های خصوصی باید تصدی گری کنند نه دولت.

او بیان کرد: باید قراردادهای ما و بخش خصوی با خارجی ها باید دانش را به کشورمان انتقال بدهیم. خواهش من است که به این موضوع بها و اهمیت دهیم. اقتصاد مقاومتی یعنی وقتی در مقابل خدمتی از مردم هزینه دریافت می کنیم آن خدمت را با کیفیت به مردم بدهیم و برای آنها کم نگذاریم که باید به این مورد دقت بشود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این دولت، دولت توسعه است. دولتی که محدودیت ها و گرفتاری هایی در ابتدای کار داشت ولی هرگز فکر نکرد اینها برای توسعه مانع هستند. نمونه این حرف کارهایی بوده که در فناوری اطلاعات و ارتباطات اتفاق افتاده است.

واعظی بیان کرد: ما در شبکه های پهنای باند، موبایل و دسترسی های مردم در این چند سال بین ۵ تا ١٠ برابر توسه داده ایم و باید این کارها افزایش پیدا کرده و ادامه یابد.

او بیان کرد: آغاز به کار شبکه علمی کشور از آرزوهای من بوده است و همیشه اعتقاد دارم باید به بخش علمی و دانشگاهی خدمت ها و توجهات بیش از این کرد. شبکه مدارس نیز زیر مجموعه شبکه ملی اطلاعات است که باید هرچه سریع تر راه اندازی شود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید