امروز : چهارشنبه, 01 اسفند 1397
تمام خودروهای تولیدی ولوو از سال 2019 به بعد الکتریکی و هیبریدی خواهند بود
3/00 امتیاز از 1 رای
 خودرو  |     |   212

ولوو همواره به تولید اتومبیل های ایمن و با کیفیت مشهور بوده و حالا به نظر می رسد که این خودروساز سوئدی، به دنبال کسب اعتبار مشابهی در زمینه تولید خودروهای پاک نیز هست.

بر اساس بیانیه رسمی کمپانی، تمام خودروهای تولید شده توسط ولوو از سال 2019 میلادی به بعد از قوای محرکه هیبریدی، هیبرید plug-in و یا تمام برقی استفاده خواهند کرد و بدین ترتیب، ولوو نخستین خودروسازی خواهد بود که استفاده از موتورهای احتراق داخلی سنتی را کنار خواهد گذاشت.

تمام خودروهای تولیدی ولوو از سال 2019 به بعد الکتریکی و هیبریدی خواهند بود

لازم به ذکر است که شرکت سوئدی پیش از این نیز چند مدل مختلف از خودروهای خود را با پیشرانه هیبریدی به بازار عرضه کرده، اما تا کنون هیچ یک از اتومبیل های تولید شده توسط آن به موتور تمام برقی مجهز نشده اند.

ولوو تا سال 2021 پنج خودروی تمام الکتریکی را به بازار معرفی می کند

ولوو قصد دارد بین سال های 2019 تا 2021، 5 مدل خودروی تمام برقی را روانه بازار کند که از این میان، دو نمونه از سری قدرتمند و جذاب «Polestar» بوده و سه مدل دیگر برای کاربری روزمره طراحی خواهند شد. گفتنی است کمپانی مذکور برنامه هایی برای تولید خودروهای هیبریدی ملایم (mild-hybrid) نیز دارد که در این اتومبیل ها، موتور الکتریکی انرژی هدر رفته در زمان حرکت با دنده خلاص و همچنین هنگام ترمزگیری را بازیابی کرده و به مدار باز می گرداند.

کمپانی ولوو برنامه خود را حرکتی در راستای تعهد به محیط زیست خوانده و قصد دارد تا سال 2025، بیش از یک میلیون خودروی الکتریکی را در دنیا به فروش برساند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید