امروز : پنجشنبه, 24 آبان 1397
اپل برای اسپیکر هوشمند امازون اکو رقیب می سازد
3/50 امتیاز از 12 رای
 گجت  |     |   209

بلومبرگ گزارش داده که اپل در حال کار روی یک دستگاه مرتبط با خانه های هوشمند است که این محصول با دستورات دستیار صوتی سیری که در iOS و مک اواس ارائه شده، کار می کند. گفته شده که این دستگاه مشابه اسپیکر هوشمند آمازون Echo خواهد بود ولی می تواند با تعداد بیشتری از تجهیزات هوشمند خانگی ارتباط برقرار کند. با این اقدام اپل نیز تصمیم گرفته تا وارد رقابت گوگل و آمازون که قبلا محصولاتی به نام هوم و اکو را تولید کرده اند، شود. در ادامه با همراه باشید.

این پروژه از دو سال قبل آغاز شده و تا کنون مرحله ی تست نمونه های اولیه را نیز گذرانده است. این دستگاه قادر است تا لوازم هوشمند، لامپ های هوشمند، قفل های هوشمند و ... را با دستورات صوتی کنترل کند. علاوه بر این گفته می شود که محصول یاد شده مجهز به میکروفون و بلندگوهایی با فناوری ویژه است و برخی از نمونه های اولیه ی آن از سنسورهای تشخیص چهره نیز بهره می برند. احتمالا این سنسورها توسط دو استارتاپ Faceshift و Emotient که اپل در دو سال گذشته آن ها را خریداری کرده، تولید شده اند. شرکت مورد بحث همچنین در نظر دارد تا اطلاعات نقشه یابی را نیز به بلندگوی هوشمند خود اضافه کند و به عنوان مثال از این طریق هنگامی که کاربر باید به یک قرار ملاقات برسد، وی را از طریق هشدار، آگاه کرده تا در زمان مشخص خانه را ترک کند.

با وجود اینکه در حال حاضر نمونه های اولیه ی این دستگاه تولید شده، اما مهندسان اپل آن را در خانه های خود مورد بررسی قرار می دهند که این مرحله احتمالا حدود شش ماه تا یک سال یا شاید بیشتر، به طول می انجامد. در عین حال، کوپرتینویی ها در حال کار روی دستیار صوتی سیری هستند تا آن را بهبود داده و قابلیت های لازم برای کنترل کامل محصولات هوشمند خانگی از طریق دستورات صوتی را به این محصول اضافه کنند. گفته می شود طی سه سال آینده شاهد عرضه ی اسپیکر هوشمند اپل به بازار خواهیم بود.

نظر شما در این مورد چیست؟


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید