امروز : شنبه, 29 دی 1397
مک لارن برای تنظیم سوپرخودروی F1 خود به یک لپ تاپ 20 ساله Compaq نیاز دارد
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   222

ابرخودروی F1 مک‌لارن، از بسیاری جهات منحصربه‌فرد است. هنوز هم یکی از سریع‌ترین خودروهای با موتور تنفس طبیعی جهان محسوب می‌شود و مک‌لارن تنها 106 عدد از مدل F1 را تولید کرده است.

تبلیغات متنی
  • دانلود مستقیم از گوگل‌پلی
  • قطار وبگردی | لذت سفر در دنیای مجازی
  • دانلود جدیدترین بازی‌های اندروید!

سایت خبری Jalopnik به‌تازگی از این شرکت بازدیدی به عمل‌آورده و نکته جالب دیگری را درباره خودروهای F1 متوجه شده است. مک‌لارن به 100 خودروی باقی‌مانده هنوز با استفاده از لپ‌تاپ‌های 20 ساله‌ی Compaq تولید اوایل دهه 90 میلادی سرویس می‌دهد.

سخنگوی شرکت گفت: علت اینکه ما هنوز از لپ‌تاپ‌های قدیمی Compaq استفاده می‌کنیم این است که این کامپیوتر درون خود یک کارت CA قراردادی دارد. این کارت CA واسطی بین نرم‌افزار لپ‌تاپ (که بر اساس DOS است) و خودرو محسوب می‌شود. اگر تابه‌حال درباره این کارت‌ها نشنیده‌اید، باید بگوییم که این کارت‌ها در صورت وجود شرایطی معین، دسترسی به سیستم را ممکن می‌کنند. این کارت‌ها، سخت‌افزار سفارشی‌سازی شده‌ای هستند که برای تأمین دسترسی امن به سیستمی یکپارچه استفاده می‌شوند.

mclaren-f1

مک‌لارن به دنبال منابعی برای تأمین لپ‌تاپ‌های Compaq LTE 5280 می‌گشته تا بتواند همچنان به خودروهای F1 سرویس بدهد، اما شرکت بر رابط جدیدی هم کار می‌کند تا با لپ‌تاپ‌های جدید هم کار کنند و دیگر مجبور به شکار این دستگاه‌های قدیمی نباشد. فعلاً، یک دستگاه 20 ساله‌ی Compaq تنها راه سرویس دادن به یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان است. اگر به خریدن یکی از خودروهای F1 مک‌لارن علاقه دارید، بهتر است بگوییم که نمی‌توانید آن را به هر لپ‌تاپ قدیمی وصل کنید و هشدارهای امنیتی آزاردهنده آن را غیرفعال کنید. البته اگر ابرخودرویتان بیش از 10 میلیون دلار قیمت داشته باشد، احتمالاً چند هشدار صوتی امنیتی مشکل بزرگی نخواهد بود.

theverge


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید