امروز : پنجشنبه, 24 آبان 1397
لنوو جلوگیری از نصب لینوکس روی محصولاتش را تکذیب کرد
3/50 امتیاز از 12 رای
 گجت  |     |   248

لنوو ادعای مطرح شده در مورد جلوگیری از نصب سیستم عامل لینوکس را به طور کامل رد کرده است. شماری از دارندگان لپ تاپ یوگا 900 13ISK2 به این موضوع اشاره کرده اند که مشکلی وجود دارد که مانع از نصب سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس در این لپ تاپ می شود. از جمله ی کاربران دیگری که به چنین مشکلی برخورده اند باید به Ideapad 710S لنوو نیز اشاره کرد.

کاربران این محصولات پس از آنکه فردی مدعی شد یکی از متخصصان محصول لنوو است، بسیار عصبانی شده اند، چراکه این فرد به این موضوع اشاره کرده که با توجه به موافقت نامه ی لنوو با مایکروسافت، لپ تاپ های مورد نظر این کمپانی به همراه ویندوز ۱۰ راهی بازار شده و نمی توان سیستم عامل لینوکس را روی آن نصب کرد.

حال لنوو این موضوع را نفی کرده که جلوی نصب سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس را گرفته است. سخن گوی لنوو با رد این مدعی، مشکل مورد نظر را مربوط به حافظه ی SSD خوانده که براساس Windows 10 Signature تنظیم شده و نمی توان روی آن سیستم عامل لینوکس را نصب کرد.

وی در این خصوص چنین اظهار نظر کرده است:

برای بالا بردن عملکرد در لپ تاپ های ویندوزی، از فناوری RAID برای حافظه های SSD استفاده کرده و این کمپانی یکی از پیشروان در این زمینه است. لنوو از نصب سیستم عامل مبتنی بر لینوکس روی محصولات خود ممانعت نکرده، حال آنکه روی توسعه دهندگان سیستم عامل های مختلف برای ارائه ی درایور برای محصولاتش حساب باز کرده است.

زمانی که توسعه دهندگان سیستم عامل های مبتنی بر لینوکس پشتیبانی از این سیستم عامل در محصولات لنوو را با ارائه ی درایورهای مورد نظر کامل کنند، کاربران می توانند گزینه ی مورد نظر خود را روی SSD با پشتیبانی از RAID نصب کنند.

کاربران در پاسخ به توضیحات ارائه شده توسط لنوو، خواستار ایجاد امکانی شده اند تا بتوان حافظه های SSD را از حالت RAID خارج کرده و در حالت ACHI مورد استفاده قرار دهند.

اگرچه لنوو مدعی شده مشکل مورد نظر مربوط به درایور این محصولات است، اما یکی از مالکان یوگا ۹۰۰ با انتشار تصویری که برگرفته از کد Bios مربوط به این لپ تاپ است، به این نکته اشاره کرده که حل مشکل مورد نظر نیاز ۳۰ ثانیه وقت است.

نسخه ی Signature ویندوز ۱۰ مربوط به محصولاتی است که برای بهبود عملکرد ویندوز در آن ها نصب می شود. مایکروسافت اعلام کرده که هیچ اپلیکیشن اضافی روی این سیستم عامل نصب نمی شود. براساس اطلاعات ارائه شده کمپانی های ایسوس، دل، اچ پی و ام اس آی محصولاتی را مبتنی بر این نسخه راهی بازار می کنند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید