امروز : شنبه, 04 اسفند 1397
رکورد شکن چینی جزییات عملکرد خیره کننده nio EP9 در نوربرگرینگ تماشا کنید
3/00 امتیاز از 1 رای
 خودرو  |     |   223

شرکت nio به عنوان یک استارتاپ چینی-آمریکایی در حوزه ساخت ابرخودروی های برقی که بازار چندان بزرگی نیز ندارد و محدود به دو سه بازیگر دیگر همچون ریماک است فعالیت می کند.

چندی پیش نیز در نمایشگاه شانگهای، شاسی بلند 7 نفره این خودرو به نمایش در آمد که به دلیل طراحی و قابلیت های فنی خارق العاده توجه بسیاری را به خود معطوف کرد.

اما ابر خودرو EP9 که چندی پیش در اولین تلاش خود توانست به عنوان سریع ترین خودروی تمام برقی جهنم سبز لقب بگیرد. حال به این پیست مشهور در کشور آلمان برگشته تا یک رکورد اساسی را از خود به جای بگذارد.

رکورد شکن چینی جزییات عملکرد خیره کننده nio EP9 در نوربرگرینگ تماشا کنید

این ابر خودرو دقیقا یک مگاوات یا 1341 اسب بخار قدرت از چهار موتور الکتریکی خود نیرو می گیرد که هر کدام از این موتورها به یک جعبه دنده با تنها یک دنده مجهز شده اند.

گشتاور موتور نیز به 1091 پوند فوت می رسد و این ابر خودرو که شاسی آن بر اساس قوانین FIA سازمان جهانی موتور اسپرت ساخته و پرداخته شده است، می تواند در عرض 7.1 ثانیه از صفر به 200 کیلومتر بر ساعت برسد.

در نهایت رکوردی که این ابرخودرو در نوربرگ رینگ به ثبت رسانده زمان 6 دقیقه و 45.9 ثانیه ای را نشان می دهد که آن را تبدیل به سریع ترین خودروی تولید انبوه در جهان می کند. سریع تر از هر مدل خودرو غیر مسابقه ای با موتور احتراق داخلی.

در واقع حتی میان خودروهای مسابقه ای نیز تنها پورشه 956 در سال 1983 توانسته رکوردی بهتر از این سوپر اسپرت چینی به جا بگذارد و سایر خودروها در پس نئو قرار می گیرند.

رکورد شکن چینی جزییات عملکرد خیره کننده nio EP9 در نوربرگرینگ تماشا کنید

پیش تر شرکت لامبورگینی توانسته بود با مدل هوراکان پرفومنته به رکورد 6 دقیقه 52 ثانیه برسد که این رقم حتی از پورشه 918 اسپایدر نیز سریع تر بود.

قیمت این خودرو به رقمی در حدود 1.5 میلیون دلار می رسد و آن را در ردیف ابرخودروهایی همچون بوگاتی، کونیخزگ و...قرار می دهد.

در نهایت باید دید که این خودرو با استفاده از چه نوع لاستیکی به این رکورد رسیده است و آیا از لاستیک های مسابقه ای موسم به اسلیک استفاده کرده یا با استفاده از لاستیک های شهری این رکورد را بر جای گذاشته است.

البته با توجه به اختلاف 2 ثانیه ای بین این سوپر اسپرت برقی و رکورد دارد قبلی (پاگانی زوندا r)، بعید نیست که در آینده نه چندان دور بار دیگر شاهد پیشتازی خودروهای مجهز به پیشرانه درون سوز در این پیست باشیم اما در نهایت باید پذیرفت که سوپر اسپرت های برقی فوق العاده سریع هستند و ممکن است برای همیشه گوی سبقت در سرعت و شتاب را از هایپر کار های کلاسیک بربایند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید