امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
اپدیت سالانه ویندوز 10 نمایش صفحه اندروید در رایانه را اسان می کند
3/50 امتیاز از 12 رای
 نرم افزار  |     |   245

امروزه میلیون‌ها کاربر به صورت همزمان از رایانه ویندوزی به همراه گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنند، بنابراین ایجاد تعامل بین این دو سیستم عامل بسیار مهم است. یکی از راه‌های ایجاد چنین تعاملی، نمایش صفحه اندروید در رایانه ویندوزی است و به نظر می‌رسد مایکروسافت در این زمینه نقشه‌هایی در ذهن دارد.

آپدیت جدید ویندوز 10، نمایش صفحه اندروید در رایانه را آسان می‌کند

همانطور که می‌دانید، آپدیت سالانه ویندوز 10 مایکروسافت به زودی از راه می‌رسد و طبق ادعای مایکروسافت انتشار آن از دوم آگوست آغاز می‌شود. یکی از ویژ‌گی‌های جدید ویندوز 10 در این آپدیت، مربوط به نحوه نمایش صفحه اندروید در رایانه است. کاربران نسخه پیش نمایش این آپدیت مدت‌هاست که در حال استفاده از قابلیت‌های جدید آن هستند تا بتوانند با بازخوردهای خود مایکروسافت را در تولید نسخه نهایی آپدیت یاری کنند.

در آپدیت سالانه ویندوز 10 مایکروسافت، اپلیکیشن پیش فرضی به نام Connect (به معنای اتصال) تعبیه شده است که کاربران به کمک آن می‌توانند به نمایش صفحه اندروید در رایانه خود بپردازند. لازم به ذکر است که این برنامه از گوشی‌های مبتنی بر ویندوز 10 موبایل یا همان ویندوز فون 10 نیز پشتیبانی می‌کند. کاربران نسخه پیش نمایش ویندوز 10 موفق شدند تا مراحل مربوط به نمایش صفحه اندروید در رایانه را به ترتیب زیر مشخص کنند:

 1. بخش نوتیفیکیشن‌ها در گوشی اندرویدی خود را باز کنید
 2. گزینه Cast Screen را انتخاب کنید
 3. سپس به بخش More Settings بروید
 4. اپلیکیشن Connect در رایانه را باز کنید
 5. منتظر بمانید تا دستگاه اندرویدی رایانه را شناسایی کند
 6. پس از ظاهر شدن نام رایانه بر روی صفحه گوشی، آن را انتخاب نمایید
 7. حالا باید صفحه گوشی اندرویدی شما در رایانه نمایش داده شود

اما روند اجرای این کار برای کاربران ویندوز 10 موبایل به ترتیب زیر است:

 1. پنل اکشن سنتر (Action Centre) را باز کنید
 2. بخش Quick Actions را گسترش داده و گزینه Connect را انتخاب کنید
 3. در اینجا نام رایانه نمایش داده می‌شود
 4. با انتخاب نام رایانه خود، صفحه گوشی ویندوزی شما در دسکتاپ نمایش داده می‌شود

انتشار آپدیت سالانه ویندوز 10 مایکروسافت برای کاربران معمولی از دوم آگوست (فردا) آغاز می‌شود و کاربران این سیستم عامل قابلیت‌های جدیدی را در رایانه خود در اختیار خواهند داشت. از جمله این موارد می‌توان به پشتیبانی مرورگر اج از افزونه‌ها و قابلیت‌های جدید کورتانا اشاره کرد. آیا شما هم برای دریافت این آپدیت هیجان دارید؟

منبعphonearena

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید