امروز : چهارشنبه, 28 شهریور 1397
افراد برجسته چه راهبردهایی را برای افزایش انعطاف پذیری پیشنهاد می کنند؟
3/50 امتیاز از 1 رای
 کسب و کار  |     |   195

در دنیای سخت امروز که گذر سریع زمان استرس زیادی در افراد به وجود می گذارد، تنها موضوعی که خیال مردم را آساده می کند این است که هنوز خیلی چیزها را می توان به آسانی کنترل کرد.

بی عدالتی ها و بی انصافی های زیادی در این دنیا وجود دارد که ممکن است باعث عصبانیت و خشمگینی شما شود، اما تنها ابزاری که می تواند بر این سختی غلبه کند، انعطاف پذیری و بهبود هوش هیجانی است. از این رو در ادامه نصیحت های افراد برجسته و موفق دنیا آورده شده تا در راه رسیدن به اهداف یاری تان کند.

 • ترس تان را بشناسید

کانن کریستوفر اوبراین مجری موفق تلویزیونی:

اینکه زمانی را به فکر کردن اختصاص دهید تا ترس تان را بشناسید، کار آسانی نیست. معمولا انسان ها دوست دارند ترس هایشان را به فراموشی بسپارند. شاید بعد از شناخت ترس، نا امیدی به شما دست دهد، ولی قطعا شفافیت را نیز همراه خود به ارمغان می آورد. بعد از آن می توان راه های زیادی را به کار گرفت تا ترس را از بین برده و به فرد موفقی تبدیل شد.

 • واقعیت را قبول کنید

شریل سندبرگ، مدیر عملیات فیسبوک:

یک سال و 13 روز گذشته به طور ناگهانی همسرم را از دست دادم. به همراه دوستم فیل نشسته بودیم و در مورد همسرم صحبت می کردیم تا اینکه به گریه افتادم و گفتم «می خواهم همسرم برگردد». فیل گفت: «این درخواست شدنی نیست اما می توان به موارد دیگر فکر کرد». مواقعی در زندگی پیش می آید که باید واقع گرا باشیم و به مواردی که تحت کنترل ما قرار دارند، دقت کنیم.

 • شکست خوردن عادی است

افراد برجسته چه راهبردهایی را برای افزایش انعطاف پذیری پیشنهاد می کنند؟

اپرا وینفری مجری موفق:

ممکن است حین تلاش تان برای رسیدن به مقام های بالا و بالاتر با شکست مواجه شوید. اصلا اشکالی ندارد. شکست اتفاق بسیار بدی نیست، بلکه شما را به راه جدیدی هدایت می کند.

 • لازم نیست عالی باشید

گرگ لوگانیس قهرمان رشته ی شیرجه ی المپیک:

اگر همیشه به دنبال این باشید که عالی به نظر بیایید، ترس و اضطراب آن به دنبال تان خواهد بود.

 • صبور باشید

استیو بالمر مدیرعامل اسبق مایکروسافت:

سرسخت باشید... این ویژگی در طولانی مدت ملکه ی ذهن تان می شود. من نمی دانم شما به چه کاری مشغولید، اما این را به خوبی می دانم که باید با صبوری از پس مشکلات و سختی ها برآیید.

 • کار درست را انجام دهید

بن هو، موسس Cheezburger:

با شکست اولین شرکتم، نه تنها کوه اعتماد به نفس من با خاک یکسان شد، بلکه دست به خودکشی زدم. شرایط آن زمان واقعا برایم سخت بود. سپس متوجه شدم ادامه این راه برای من سودی ندارد. نه مرا بهتر می کند و نه باهوش تر. تنها کاری که برای من مفید است عبرت از اشتباهات و تلاش دوباره است.

 • کتاب های انگیزشی بخوانید

افراد برجسته چه راهبردهایی را برای افزایش انعطاف پذیری پیشنهاد می کنند؟

سارا بلیکلی کارآفرین آمریکایی:

در 16 سالگی شاهد تصادف دوستم با ماشین بودم. در همان روزها بود که والدینم از هم جدا شدند. پدرم مجموعه کتاب های وین دایر را به من داد و گفت آرزو می کردم در 16 سالگی یا زودتر از آن با این کتاب ها آشنا می شدم. من همه ی کتاب ها را خواندم و آنقدر دوست شان دارم که به عزیزترین دوستان و اقوامم هدیه می دهم.

 • با دیگران ارتباط برقرار کنید

استیون اسپیلبرگ کارگردان موفق:

ما همیشه جهان را به طور غریزی یا عمدا به دو گروه «خودی» و «غیر خودیا» تقسیم می کنیم. سوال مهم این است: چگونه با این شرایط همه با هم می توانیم «ما» شویم؟»

 • ریسک پذیر باشید

دیک کستالو مدیرعامل اجرایی توییتر:

زمانی که عاشق کاری باشید که انجام می دهید، ریسک پذیر نیز می شوید. از گرفتن تصمیمات جسورانه نترسید و قبل از هر ریسکی آن را محاسبه کنید.

 • داستان تان را تغییر دهید

تونی رابینز سخنران انگیزشی:

استراتژی ها شما را تغییر نمی دهند، بلکه اجرای آنها می تواند دنیای شما را بهبود دهد. مردم به استراتژی ها عمل نمی کنند زیرا باوری چشم های آنها را به روی حقیقت بسته که از این قرار است: «من همه ی راه ها را امتحان کرده ام» همیشه به مردم می گویم از داستان ها طلاق گرفته و با حقایق ازدواج کنید. اغلب کسانی که نتایج دلخواه شما را بدست می آورند، افکار و عقایدی متفاوت با شما دارند. افکارتان را تغییر دهید تا نتایج دلخواه تان را کسب کنید.

 • از نو شروع کنید

استیو جابز موسس اپل:

پس از اینکه از اپل اخراج شدم ماه ها بود که نمی دانستم چه باید بکنم. در واقع این فکر که من نسل قدیم کارآفرینان را از خود نا امید کردم وجودم را تحلیل می داد، تا اینکه از نو شروع کردم. شاید اخراجم از اپل در آن زمان بسیار سخت بود اما الان متوجه شدم که نقطه ی عطف من همان زمان بود.

 • سریع باشید

بارابار کورکران سرمایه دار و سرمایه گذار موفق:

همیشه موانع بر دل آدم سنگینی می کنند. روان شما را به هم ریخته و اعتماد به نفس تان را از بین می برند. باید موانع را بشناسید از آنها درس بگیرید، سپس از آنها بگذرید.

 • خود را رشد دهید

جی کی رولینگ نویسنده ی کتاب های هری پاتر:

اگر بتوانید از مشکلات و شکست ها جان سالم به در ببرید، فرد قوی و باهوشی هستید. تا زمانی که این مشکلات سر راه شما نیایند هرگز متوجه قدرت و توانایی های تان نخواهید شد.

با این سه نکته بهره وری یک روزتان را هفت برابر کنید

با استفاده از این راهکارها می توانید تصمیمات قاطعانه ای بگیرید


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید