امروز : شنبه, 29 دی 1397
فیس لیفت جدید تندر 90 ایران خودرو
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   596

تندر 90 تولید ایران خودرو به تازگی به همراه فیس لیفتی به‌روز شده در محوطه پارکینگ این شرکت دیده شده است. در تصویر منتشر شده چندین واحد از تندر 90 با رخ جدید دیده می‌شود که دقیقا دارای همان فیس لیفت سال 2009 هستند که توسط داچیا برای لوگان در نظر گرفته شده بود؛ بنابراین این همان فیس لیفت داچیا است که ایران خودرو قصد عرضه‌ی آن را دارد. با همراه شوید.

این فیس لیفت، تغییراتی جزئی را برای چراغ‌های جلو و عقب، جلوپنجره، سپرها و آیینه‌های جانبی رقم‌زده است که همین تغییرات بسیار اندک منجر به دید جدید ما نسبت به چهره‌ی این خودرو شده است. سبک جلوپنجره تندر 90 جدید کاملا با ساندرو تشابه دارد و جهت لوکس‌تر نشان دادن خودرو نیز نوارهایی از جنس کروم، بالای جلوپنجره و در لبه‌ی درب صندوق‌عقب تعبیه‌شده است. دو شبرنگ نیز در سپر عقبی دیده می‌شود، در حالی که همچنان وجود پروژکتور عقب و یک چراغ دنده‌عقب در مجموعه چراغ‌های پشتی ثابت باقی مانده است.

فیس لیفت

جدا از ظاهر آن، تغییرات اندکی نیز در داخل خودرو ایجادشده و قسمت میانی داشبورد به همراه فرم رو دری‌های دگرگون شده‌اند. البته داخل این خودرو تماما شبیه به نمونه هاچبک ساندرو بوده و دقیقا طراحی مشابهی در داخل تندر 90 فیس لیفت شده به کار گرفته شده است.

فیس لیفت

تندر 90 فیس لیفت ایران خودرو در مدل‌های دستی و اتوماتیک وارد بازار می‌شود

به احتمال زیاد نسخه‌ی فیس لیفت ال 90 در هر دو نمونه‌ی دستی و اتوماتیک قابل‌دسترس خواهد بود و طبق شنیده‌های ما، اختلاف قیمت اندکی با مدل‌های حال حاضر خواهد داشت. بااین‌وجود، به دلیل به‌روزرسانی‌های داخلی و خارجی ال 90 فیس لیفت ایران خودرو، احتمالا در آمار فروش، برتر از ال 90 پارس خودرو و نسخه فیس لیفت شده آن یعنی پارس تندر ظاهر خواهد شد.

تندر 90 در همین حال، چند سال پیش نیز سایپا، به عنوان مالک شرکت پارس خودرو، اقدام به فیس لیفت ال 90 کرد و ظاهر آن با تغییراتی همراه شد. در فیس لیفت شرکت خودروسازی سایپا تنها تغییراتی در ظاهر خودرو ایجاد شد که شامل چراغ‌های جلو و عقب، تغییر جلوپنجره و تغییر سپرها می‌شد و بنابراین داخل آن هیچ تغییری را تجربه نمی‌کرد. فیس لیفت تندر 90 سایپا با لوگوی رسمی سایپا رونمایی شد و قرار بر این بود تا با نام SR90 (به عنوان مخفف رنو و سایپا) عرضه گردد که البته مخالفت شدید رنو، این امر را با شکست مواجه کرد. همچنین در نمونه‌های تولید با کمال تعجب دیدم که قسمت جلویی خودرو تماما مشابه با نسخه‌ی استاندارد آن است و فقط بخش عقبی تغییر کرده است! هنوز هم کسی متوجه نشده که به چه دلیلی قسمت جلویی ال 90 فیس لیفت شده توسط ساپیا تغییری نداشت.

تندر 90 تندر 90

اکنون در حالی که به‌زودی شاهد عرضه نسخه‌ی فیس لیفت رنو لوگان مدل سال 2009 پس از 7 سال تاخیر به بازار داخلی خواهیم بود، سری دوم آن، چهار سال پیش یعنی در سال 2012 از سوی رنو-داچیا معرفی شده و حتی امروزه با نام رنو سیمبل به صورت وارداتی از نگین خودرو وارد بازار ایران می‌شود.

منبع :sobhanehonline

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید