امروز : پنجشنبه, 26 مهر 1397
اپل می گوید بسیاری از حفره های امنیتی اعلام شده توسط ویکی لیکس در iOS را از بین برده است
4/00 امتیاز از 1 رای
 موبایل  |     |   165

روز سهشنبه ویکی لیکس 8761 سند و فایل مربوط به جاسوسی سازمان CIA یا همان آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا را منتشر کرد که خبر از آسیب‌پذیری امنیتی بالای سیستم‌عامل اندروید و تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ می‌داد. حتی این اسناد نشان می‌دهند که برخلاف باور عموم، در سیستم‌عامل iOS هم حفره‌های امنیتی وجود دارد که به این سازمان اجازه می‌داده تا اطلاعات کاربران را از گوشی‌هایشان استخراج کرده و کنترل گوشی را به‌دست بگیرند.

اما کوپرتینو اعلام کرده که بسیاری از مشکلات امنیتی بیان‌شده در اسناد ویکی لیکس پیشازاین از بین رفته‌اند. اپل می‌گوید که در آخرین نسخه iOS که در ماه ژانویه منتشرشده، بسیاری از این حفره‌های امنیتی از بین رفته‌اند اما مهندسین آن‌ها، همچنان مشغول بررسی امکان وجود دسترسی سازمان CIA به اطلاعات کاربران در این سیستم‌عامل هستند.

طبق گفته ویکی لیکس، 14 حفره امنتی در iOS وجود دارد که طبق گفته اپل بسیاری از آن‌ها کشف و برطرف شده‌اند اما اپل بازهم مشغول کاربر روی مشکلات امنیتی بیان‌شده در این اسناد است. اپل جزئیات این موضوع را اعلام نکرده و حتی از زمان ارائه پچهای لازم چیزی نگفته است اما کاربران باید همواره سیستم خود را به‌روز کنند تا به‌محض ارائه پچ، آن را دریافت نمایند. اپل می‌گوید: «ما همواره به کاربران اصرار می‌کنیم که آخرین نسخه سیستم‌عامل iOS را دریافت کنند تا آخرین به‌روزرسانی‌های امنیتی هم بهدستشان برسد.»


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید