امروز : چهارشنبه, 28 شهریور 1397
رهبر سامسونگ به اختلاس و رشوه متهم می شود
3/50 امتیاز از 1 رای
 موبایل  |     |   172

همان‌طور که پیش از این در خبرها داشتیم چند روز پیش لی جائه-یونگ رهبر و نایب رئیس سامسونگ الکترونیکس به اتهام رشوه بازداشت شد و حالا اتهامات او رسماً اعلام شده و می‌توان انتظار محکومیت لی را در دادگاهی داشت که شاید 18 ماه دیگر تشکیل شود.

لی جائه یونگ به گزارش بلومبرگ و وال استریت ژورنال ممکن است به سال‌ها زندان محکوم شود. در پی سکته قلبی پدرش و بیمارستانی شدن او آقای لی سعی کرده با رشوه به رئیس جمهور کره شمالی باعث تسریع به ادغام دو بخش سامسونگ شود که هیئت مدیره این شرکت با آن مخالف بوده‌اند. بنا به مدارک فاش شده اخیر علاوه بر آقای لی چهار مدیر ارشد دیگر سامسونگ شامل چویی جی-سانگ مدیر استراتژی این شرکت و چانگ چون-کی نیز متهم شده‌اند و شاید رئیس جمهور کره جنوبی پارگ گئون-هه را نیز با خود به زیر بکشد.

لی ظاهرا 37 میلیون دلار را به نزدیکان رئیس جمهور کره جنوبی داده تا به نحوی ادغام دو شرکت وابسته سامسونگ را تسریع ببخشد. این ادغام می‌توانست لی را به فرد اول در شرکت سامسونگ الکترونیکس تبدیل کند. گفتنی است رئیس جمهور کره خانم پارک نیز به همین دلیل استیضاح شده و ممکن است در هفته‌های آینده برکنار شود.

سامسونگ این پرداخت‌ها را تأیید کرده اما ادعا می‌کند به دنبال هیچ نفع سیاسی نبوده است. گفته می‌شود دادستانی ماه‌هاست که در حال آماده‌سازی این پرونده بوده و جمع‌آوری مدارک لازم برای تشکیل دادگاه ممکن است تا 18 ماه دیگر نیز به طول بیانجامد. در حال حاضر لی می‌تواند به قید وثیقه آزاد باشد اما شکست گلکسی نوت 7 او را از رسیدن به مقام ریاست دور کرده و ماجرای اخیر ممکن است او را برای همیشه از صحنه سامسونگ خارج کند.

engadget


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید