امروز : چهارشنبه, 21 آذر 1397
سامسونگ گلکسی نوت 7 اصلاح شده را به زودی به بازار می فرستد
3/00 امتیاز از 1 رای
 موبایل  |     |   240

سامسونگ، سال میلادی گذشته اسمارت فونی با مشخصات و قیمت بالا را معرفی کرد که امیدوار بود بتواند فروش خوبی داشته و سود زیادی برای این شرکت به ارمغان بیاورد. این گوشی هوشمند گلکسی نوت ۷ نام گرفته بود.

اما مدت زمان کمی بعد از عرضه گلکسی نوت ۷ گزارشات متعددی از این اسمارت فون منتشر شد که سامسونگ را مجبور به بررسی هر چه سریعتر موضوع کرد.

این گزارشات نشان می‌داد گوشی هوشمند جدید سامسونگ مانند یک بمب عمل کرده و می‌ترکد!

این اتفاق به حدی برای این کمپانی جدی شد که برای بوجود نیامدن اتفاقات و خسارات بیشتر فروش این اسمارت فون را متوقف و طی اعلامیه رسمی کل دستگاه‌های موجود در بازار جمع آوری شد، ولی لکه ننگی بر کارنامه سامسونگ باقی ماند که به سادگی از ذهن کاربران پاک نخواهد شد.

در پی این اتفاق حتی بعضی شرکت‌های هواپیمایی ورود این اسمارت فون را به داخل هواپیما‌ها ممنوع کردند.

حال با این تفاسیر چه کسی فکر می‌کرد سامسونگ بعد از این وقایع و با اینکه گلکسی نوت ۸ را در نیمه دوم امسال به بازار عرضه می‌کند، بخواهد ریسک کرده و دوباره گلکسی نوت ۷ را تحت عنوان اصلاح شده به بازار بفرستد؟!

کمپانی مشهور سامسونگ قصد دارد گلکسی نوت ۷ را در ماه ژوئن به بازار‌های نوظهوری مانند هند و ویتنام بفرستد. اما فروش این محصول حتی در این مناطق هم ریسک بالایی خواهد بود زیرا اگر خریداران علاقه‌ای به این اسمارت فون نشان ندهند، خسارت بیشتری به این کمپانی می‌رسد.

گلکسی نوت ۷ اصلاح شده یا ریفربیشد دارای باتری 3000 یا 3200 میلی آمپر ساعتی خواهد بود که ظرفیت کمتری نسبت به باتری 3500 میلی آمپر ساعتی گلکسی نوت ۷ ابتدایی دارد.

در این اسمارت فون نسبت به نسخه اصلی فقط باتری تغییر کرده و بقیه مشخصات مانند گذشته خواهد بود.

مدتی پیش سامسونگ مشکل گلکسی نوت ۷ را فقط باتری دانسته بود بنابراین باتری‌های کوچک تر و جدید تر باید گلکسی نوت ۷ اصلاح شده را ایمن کند.
قطعا این تصمیم برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از جمع آوری گلکسی نوت ۷ گرفته شده است تا سامسونگ را از میلیون‌ها دستگاه اسمارت فونی که روی دست این کمپانی مانده است خلاص کند.

همچنین اگر برای این مدل مشکلی پیش نیاید ممکن است خاطرات بدی که کاربران از گلکسی نوت ۷ داشته اند را کم رنگ‌تر و اعتماد خریداران را نسبت به محصولات این کمپانی دوباره جلب کند تا فروش اسمارت فون‌های بعدی این شرکت با کاهش روبرو نشود.

سامسونگ بیش از سه میلیون گلکسی نوت ۷ را جمع آوری کرده بود که خلاص شدن از شر آن‌ها مسئله سختی برای این شرکت بود که این راه حل توانست خیال مسئولین سامسونگ را راحت کند.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید