امروز : چهارشنبه, 28 شهریور 1397
رهبر سامسونگ الکترونیکس دستگیر شد
3/00 امتیاز از 1 رای
 موبایل  |     |   186

پس از چندین کشمکش قانونی سرانجام دادگاهی در کره جنوبی دستور بازداشت لی جائه-یونگ رهبر سامسونگ و نایب رئیس این شرکت را به اتهام رشوه، گواهی دروغ و اختلاس تأیید کرد.

به گزارش بلومبرگ سامسونگ به دادن رشوه 38 میلیارد دلاری به دولت برای کمک و تبعیض با هدف ادغام دو واحد وابسته به سامسونگ متهم شده است. این پرونده ظاهراً با پرونده فساد پارک گئون هه رئیس جمهور کره جنوبی مرتبط بوده است. دادگاه منطقه‌ای مرکزی سئول ابتدا درخواست بازداشت لی را در دی‌ماه رد کرد اما پس از این‌که دفتر دادستان ویژه مدارک بیشتری را علیه رهبر سامسونگ رو کرد نظر خود را تغییر داد. در جلسه دادرسی پارلمانی آذرماه لی تأیید کرد که او یک ملاقات خصوصی با پارگ داشته و یک اسب به ارزش 875500 دلار به دختر ندیمه پارک «چوی سون-سیل» هدیه داده است. دادستانی همچنین ادعا کرده لی مبلغ 3.1 میلیون دلار را به یک شرکت که چوی از صاحبان آن است اهدا کرده است.

با وجود این‌که در جلسه دادگاه لی درخواست هرگونه نفع سیاسی را برای حمایت از خود یا به عنوان جبران هدایایش رد کرده اما ظاهراً خلاف این موضوع برای دادگاه ثابت شده است. سهامداران سامسونگ با ادغام دو واحد مذکور یعنی صنایع Cheil و بازوی ساخت‌وساز سامسونگ C&T مخالفت کرده بودند چرا که این ادغام می‌توانست به لی کنترل و نفوذ بیش از حدی بدهد. ظاهراً لی هم سعی کرده از طریق رشوه و تبانی این ادغام را عملی کند.

آقای لی پس از بیمارستانی شدن پدرش در سال 2014 عملاً رهبر سامسونگ شده بود و حالا گفته می‌شود باید تا زمانی که دادگاه به یک نتیجه برسد در بازداشت بماند؛ نتیجه‌ای که شاید 18 ماه به طول بیانجامد.

TheVerge


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید