امروز : شنبه, 29 دی 1397
بررسی اپلیکیشن  RealCalc  Scientific Calculator  قدرتمندترین ماشین حساب اندرویدی
3/50 امتیاز از 12 رای
 خودرو  |     |   222

با نزدیک شدن به اول مهر و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، بازار خرید لوازم و تحریر و کیف و کتاب و …. حسابی گرم شده است. شاید در زمان‌های گذشته که تکنولوژی تا این حد به زندگی انسان‌ها وارد نشده بود، مجبور بودیم بسیاری از محاسبات سخت ریاضیاتی را به صورت دستی انجام دهیم که این کار، بسیار زمان‌بر و در برخی موارد خسته کننده بود. با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن ماشین حساب‌ها، عملیات محاسبات با سرعت و دقت بیشتری نسبت به گذشته انجام می‌گیرد. از آن‌جایی که تلفن‌های هوشمند، به بخش جدا نشدنی زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند، امروز قصد داریم یکی از قوی‌ترین ماشین حساب‌هایی که می‌توانید بر روی گوشی هوشمندتان از آن استفاده نمایید را به شما معرفی کنیم.

این اپلیکیشن که RealCalc نام دارد، یک ماشین حساب همه کاره و ابزاری برای انجام محاسبات سنگین ریاضیاتی است. در یک چشم به هم زدن، شما می‌توانید بسیاری از عملیات مختلف مانند لگاریتم، رادیکال، توابع مثلثاتی و غیره را به وسیله این اپلیکیشن انجام دهید. با همراه باشید تا نگاهی کلی‌تر به این برنامه داشته باشیم و با امکانات آن آشنا شویم.

فضای کلی برنامه، کاملا شبیه به یک ماشین حساب مهندسی حرفه‌ای طراحی شده است. فرق عمده ماشین حساب‌های مهندسی با سایر ماشین حساب‌ها، این است که علاوه بر انجام ۴ عمل اصلی، این قابلیت را دارند که عملیات به مراتب پیچیده‌تری مانند حل توابع مثلثاتی، توابع نمایی و … را نیز انجام دهند.

 عملیات در مبنا‌های دسیمال، هگزا دسیمال و اوکتا دسیمال

عملیات در مبنا‌های دسیمال، هگزا دسیمال و اوکتا دسیمال

فضای استفاده از این ماشین حساب، به دو بخش کلی تقسیم می‌گردد. در قسمت پایینی، اعداد به همراه ۴ عملیات اصلی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. این بخش، تنها برای انجام کارهای مقدماتی و عملیات روتین ریاضی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. نوشته‌های زرد رنگی در بالای برخی از دکمه‌ها وجود دارند که هر کدام برای عملیات خاصی در مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، به عملیاتی از قبیل فاکتوریل، ترکیب، ترتیب و… دسترسی خواهید داشت. از طرفی این امکان وجود دارد که در صورت نیاز، بتوانید از اعداد نِپِر و پی نیز استفاده نمایید. لازم به ذکر است عملیات ثانویه (همان‌هایی که با رنگ زرد مشخص شده‌اند) با انتخاب کلید Shift فعال می‌شوند.

بخش بالایی ماشین حساب (که دکمه‌هایی با ابعاد کوچک‌تر دارد)، مربوط به عملیات پیشرفته‌تر است. در این قسمت شما می‌توانید محاسبه‌های به مراتب پیچیده‌تری را انجام دهید. به عنوان مثال، به دست آوردن مقدار توابع مثلثاتی زوایای مختلف، لگاریتم در مبنای ۱۰ و مبنای e و به توان رساندن یا رادیکال گیری، تنها بخشی از کارهایی است که با استفاده از گزینه‌های متنوع، قادر خواهید بود آن‌ها را محاسبه نمایید. همچنین با انتخاب دکمه Shift این امکان وجود دارد که معکوس عملیات نام برده را نیز انجام داده و حاصل آن‌ها را با مقادیر دیگر جمع کنید. به عنوان مثال، معکوس توایع مثلثاتی سینوس، کسینوس و تانژانت به همراه مقادیر هیپربولیک آن‌ها، به راحتی قابل محاسبه است.

Real Calcs نتیجه محاسبات را هم به صورت نماد علمی و هم به صورت عادی به نمایش می‌گذارد. علاوه بر این، می‌توانید عملیات اعشاری را با دقت ۹ رقم اعشار انجام دهید. همچنین با استفاده از پرانتز، خواهید توانست چندین عملیات را به صورت تو در تو محاسبه کرده و حاصل را در حافظه ذخیره نمایید تا در عملیات بعدی، به راحتی از آن استفاده نمایید.

second

با ورود به بخش تنظیمات، خواهید توانست از قابلیت‌های متنوع ماشین حساب‌تان مطلع شده و در صورت نیاز، از آن‌ها استفاده نمایید. تنظیمات اصلی ماشین حساب، به قسمت‌های متفاوتی طبقه بندی شده است.

در قسمت Calculator Mode می‌توانید حالت‌های مختلف ماشین حساب را مشخص نمایید. به عنوان توضیح بیشتر، باید اشاره داشت که این برنامه از دو حالت مختلف ماشین حساب پشتیبانی می‌کند. اولی که Traditional Algebric نام دارد، همانند ماشین حساب‌های معمولی موجود در بازار کار می‌کند اما حالت دوم با نام RPN امکاناتی اندکی متفاوت‌تر با ماشین حساب‌های ساده مهندسی دارد. از جمله این قابلیت‌ها، می‌توان به پشتیبانی از پشته (Stack) برای حل معادلاتی با دو مجهول اشاره کرد. علاوه بر آن، می‌توانید تعیین نمایید که عملیات مدنظرتان در چه مبنایی انجام بگیرد و حاصل به چه صورت برای شما به نمایش دربیاید.

ماشین حساب سمت راست در حالت RPN قرار گرفته است

ماشین حساب سمت راست در حالت RPN قرار گرفته است

در بخش Display هم تنظیماتی مربوط به نحوه نمایش اعداد بر روی صفحه (سون سگمنت، نقطه-ماتریس و فونت استاندارد) وجود دارد. همچنین با مراجعه به بخش Keypad، قادر خواهید بود عملکرد کلیدهای ماشین حساب‌تان را کنترل نمایید.

forth

علاوه بر موارد نام برده شده، باید اشاره داشت که برنامه از یک ویجت اختصاصی هم برخوردار است که می‌تواند به شما کمک کند تا دسترسی سریع‌تری به امکانات موجود بر روی Real Calcs داشته باشید. همچنین از قابلیت‌های فوق العاده این نرم افزار، بخش Help آن است که اطلاعات بسیار زیادی در خصوص نحوه کار کردن با قسمت‌های مختلف ماشین حساب و عملیات ریاضی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

fifth

به هر حال این اپلیکیشن، می‌تواند مشکلات محاسباتی شما را به صورت کامل برطرف نماید تا دیگر نیازی به خرید یک ماشیبن حساب مهندسی جداگانه برای انجام پروژه‌ها یا تکالیف نداشته باشید. علاوه بر این، ماشین حساب یک قسمت مخصوص تبدیل واحدها دارد که می‌تواند برای دانشجویان بسیار کارآمد باشد. Real Calcs توانایی رسم نمودار و حل معادلات بیش از دو مجهول را ندارد که البته می‌توانید این مشکل را با نصب نرم افزار دیگری بر روی دستگاه خود رفع نمایید.

sixth

در نهایت امیدواریم دانش آموزان و دانشجویان، سال تحصیلی خوبی را پیش رو داشته باشند و بتوانند گامی مثبت در راستای پیشرفت علمی خود و جامعه بردارید.

می‌توانید Real Calcs را از کافه بازار دریافت نمایید.

bazar-logo


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید