امروز : چهارشنبه, 28 شهریور 1397
مدیر طراحی اچ تی سی به Daydream گوگل می پیوندد
3/50 امتیاز از 1 رای
 کسب و کار  |     |   186

فناوری واقعیت مجازی رو به گسترش است و نیاز به مغزهای متفکر جدیدی دارد، به همین دلیل شاهد حضور مدیران تراز اول در پروژه‌های واقعیت مجازی هستیم. با خبر شدیم مدیر ارشد طراحی اچ‌تی‌سی نیز به تیم Daydream گوگل می‌پیوندد.

اگر اخبار را دنبال کرده باشید، حتما به خبر پیوستن هیوگو بارا به عنوان مدیر بخش واقعیت مجازی آکیولس فیس‌بوک، برخوردید. هنوز جوهر این خبر خشک نشده بود که باخبر شدیم، کلاد زِلوِگِر (Claude Zellweger)، مدیر ارشد طراحی اچ‌تی‌سی نیز از این شرکت تایوانی به قصد حضور در تیم واقعیت مجازی DayDream گوگل رخت سفر بسته است.

منابع معتبری که این خبر را برملا کردند، مدعی هستند کلاد زلوگر حدود ۶ ماه پیش قصد ترک اچ‌تی‌سی را داشته، اما بنا به شرایط کاری باید در اچ‌تی‌سی جضور می‌داشته است، لازم است بدانید کلاد زلوگر در طراحی هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی وایو (Vive) نقش اساسی داشته است، از طرف دیگر اولین گوشی از سری گوشی‌های پرچمدار اچ‌تی‌سی وان نیز محصول طراحی زلوگر بوده است.

زلوگر در اواخر حضور خود در اچ‌تی‌سی بیشتر بر روی توسعه هدست واقعیت مجازی اچ‌تی‌سی وایو کار می‌کرده است، اما رد پای این طراح خلاق در بیشتر محصولات اچ‌تی‌سی به چشم می‌خورد. لازم است بدانید که کلاد زلوگر به همراه دو تن دیگر از همکاران خود حدود 9 سال پیش در شرکت One & Co مشغول به فعالیت بودند، در این زمان اچ‌تی‌سی این شرکت را خریداری کرد و زلوگر و یارانش بر روی طراحی پروژه‌های اچ‌تی‌سی مشغول به کار شدند.

مدیر طراحی اچ تی سی به Daydream گوگل می پیوندد

تیم Vive اچ‌تی‌سی تاکنون پروژه‌های آزمایشی مختلفی را برای هدست اچ‌تی‌سی وایو به اجرا رسانده است. تا اینکه در نهایت شاهد نسخه کامل هدست اچ‌تی‌سی وایو هستیم. از قرار معلوم تلاش‌های زلوگر و تیم Vive در هدست اچ‌تی‌سی وایو نتیجه داده است چرا که بیشتر منتقدین این هدست را نسبت به رقیب خود، هدست آکیولس ساخت دست فیس‌بوک، دقیق‌تر می‌دانند. البته گفته می‌شود که هدست واقعیت مجازی آکیولس، راحت‌تر طراحی شده است.

از طرف دیگر تاکنون چیز به‌خصوصی از پروژه واقعیت مجازی گوگل با نام DayDream ندیدیم و انتظار می‌رود با حضور زلوگر در این پروژه شاهد پیشرفت‌های بیشتر این پروژه باشیم. گوگل وعده داده است تا در اردیبهشت ماه آینده در مراسم گوگل I/O خود، اطلاعات بیشتری را از پروژه واقعیت مجازی DayDream در اختیار کاربران و توسعه دهندگان نرم‌افزاری قرار دهد.

engadget.com


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید