امروز : شنبه, 29 دی 1397
Japan Display با ساخت ال سی دی منعطف به جنگ OLED های سامسونگ می رود
4/00 امتیاز از 1 رای
 گجت  |     |   198

Japan Display که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اپل است از نمایشگر ال‌سی‌دی ۵.۵ اینچ منعطفی رونمایی کرده که قصد رقابت با OLED‌های منعطف سامسونگ و ال‌جی را دارد. گرچه این نمایشگر به باریکی و انعطاف OLED نیست، اما می‌تواند در گوشی‌هایی که نیاز به نمایشگر خمیده دارند، استفاده شود. مهم‌ترین مزیت این نمایشگر این است که ال‌سی‌دی بسیار از OLED ارزانتر است، پس می‌توان انتظار داشت که در سال ۲۰۱۸ گوشی‌های زیادی با نمایشگر خمیده ببینیم.

از آنجایی که ال‌سی‌دی‌ها یک لایه شیشه‌ای در پشت خود دارند، خم‌کردن آنها تقریبا غیر ممکن است. Japan Display برای حل این مشکل از دو لایه پلاستیکی، یکی در جلو و یکی در عقب، استفاده کرده است. این باعث می‌شود که نه تنها نمایشگر منعطف بوده، بلکه در مقابل شکستن نیز مقاومت بیشتری داشته باشد. Japan Display امیدوار است که بتواند از این تکنولوژی در محصولات دیگر همانند لپ‌تاپ یا ماشین‌ها نیز استفاده کند. Japan Display ادعا کرده که برای این نمایشگرها مشتری پیدا کرده و تولید آن‌ها در سال ۲۰۱۸ آغاز می‌شود.

این شرکت البته نامی از مشتریان خود نبرده، اما می‌توان حدس زد که اپل و هواوی از مشتریان بالقوه این محصول باشند. اپل و هواوی هر دو سهم عمده‌ای در بازار اسمارت‌‌فون دارند، اما بازار گوشی‌های خمیده تقریبا در انحصار کامل سامسونگ قرار دارد. اگر این دو شرکت نتوانند در آینده نزدیک گوشی‌هایی با نمایشگر خمیده روانه بازار کنند، احتمالا شاهد از دست رفتن سهم بازار خود خواهند بود.

گوشی‌هایی با نمایشگر خمیده ممکن است بتوانند بازار اسمارت‌‌فون را از رکود بیرون بیاورند. این بازار در حال حاضر اشباع شده و در رکود نسبی به سر می‌برد.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید