امروز : شنبه, 27 بهمن 1397
سه مدل آی پد جدید اپل در راهند
3/50 امتیاز از 1 رای
 موبایل  |     |   318

دو سه سالی است که صنعت آیپد اپل دچار مشکلاتی شده است، این صنعت پس از دوران طلایی چند ساله که دنیای تبلت‌ها را در دست داشت، بالاخره تکانی به خود دیده و فروش آن رو به سقوط است

یکی از دلایل سقوط فروش آی‌پد را می‌توان سرفیس مایکروسافت دانست که قادر است امکانات بیشتری را نسبت به آی‌پد به کاربران ارائه دهد. یکی دیگر از دلایل سقوط فروش این محصول را نیز می‌توان گستردگی و تنوع بی‌دلیل آن دانست.

در عین حال یکی از دلایل محبوبیت و موفقیت اپل خلاصه بودن محصولات این شرکت است، اما طی سال‌های اخیر نسخه 9.7 اینچی همواره وجود داشته اما به آن آی‌پد پرو، آی‌پد مینی و آی‌پد ایر اضافه شده که همگی باعث تقسیم شدن فروش و سردرگمی کاربران شده است. حالا اما اخباری منتشر شده که به نظر می‌رسد اپل قصد دارد تا این رویه را تغییر دهد و دوباره به اوج بازگردد.

طبق این اخبار، اپل قصد دارد در سال جاری سه نسخه آی‌پد را معرفی کند. سه نسخه که یکی از آن‌ها آی‌پد 9.7 اینچی ارزان‌قیمت خواهد بود که حدود 60 درصد کل خط تولید جدید را به خود اختصاص خواهد داد. این محصول از چیپ پردازشی A10X استفاده نخواهد کرد و به جای آن به چیپ A9 بسنده خواهد کرد. همچنین شاید پشتیبانی از Apple Pencil نیز در این نسخه وجود نداشته باشد. اینگونه که مشخص است قرار است این محصول سهم بزرگی از بازار را به خود کسب کند و می‌خواهد با قیمتی مناسب کاربران را دوباره خود مشتاق کند.

پس از به نسخه‌ای تازه می‌رسیم که بین 10 تا 10.5 اینچ خواهد بود. این محصول دارای صفحه‌نمایشی بدون حاشیه خواهد بود و تلاش خواهد کرد تا سایزی مناسب و کوچک داشته باشد، ممکن است که این سری ادامه دهنده آی‌پد پرو 9.7 باشد. همچنین ممکن است که در این نسخه از محصول شاهد یک دکمه هوم نباشیم و به کلی این دکمه حذف شود، گرچه این احتمال وجود دارد که در تمامی سه نسخه آی‌پد شاهد دکمه فیزیکی نباشیم و دکمه‌ها مانند آیفون 7 شوند.

نوبت می‌رسد به آی‌پد 12.9 اینچی پرو 2 که قرار است تبلتی به شدت قوی باشد. این سری قوی‌ترین و کامل‌ترین نسخه آیپد خواهد بود. همچنین چندی پیش در تحلیلی که در منتشر کردیم آینده اپل شاید به آی‌پد ختم شود و آی‌پد پرو 12.9 اینچی می‌تواند تلاش این شرکت برای جایگزین کردن این محصول با مک‌بوک باشد.

با این اوصاف می‌توان با اطمینان تمام گفت که دیگر شاهد آی‌پد مینی نخواهیم بود و اپل به نظر می‌رسد که کاملا این محصول را کنار گذاشته است. گزارشات از این حکایت دارند که در فصل بهار آینده و سه ماهه دوم سال شاهد این سه آی‌پد جدید خواهیم بود.

Fonearena Cultofmac


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید