امروز : جمعه, 27 مرداد 1396
اوم پوری بازیگر سینمای هند در سن 66 سالگی در گذشت
3/00 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   154

اوم پوری (Om Puri) بازیگر پیشکسوت سینمای هند که در سینمای غرب نیز شناخته شده بود در سن 66 سالگی در خانه‌اش بر اثر سکته قلبی درگذشت.

اوم پوری در ۱۸ اکتبر ۱۹۵۰ در هاریانا هندوستان به دنیا آمد و در سال 1973 از مدرسه ملی درام هندوستان فارغ التحصیل شد. او سه سال بعد در اولین فیلمش به نام Ghashiram Kotwal ایفای نقش کرد. اهالی هندوستان او را برای حضور مستمر در فیلم‌های جنگی و اکشن، جنگجوی سینمای بالیوود می‌نامیدند. پوری در بسیاری از فیلم هایش پلیس بوده است و همیشه نقش ها متنوع و دشواری را انتخاب می کرد.

او در چندین فیلم که محصول مشترک بالیوود و سینمای هند بود نیز بازی کرد که “بنیادگرای بی‌میل” (The Reluctant Fundamentalist) و “شرق شرق است” (East is East) و جدیدترین‌شان “سفر صد پایی” (The Hundred-Foot Journey) در برابر هلن میرن بازیگر بریتانیایی از جمله آنها هستند.

پوری در کنار نصرالدین شاه و شابانا عظیم واسمیتا پاتیل به عنوان یکی از ستاره‌های جنبش سینمای متفاوت هند شناخته می‌شد که به شدت با محتوای زمخت بالیوود تضاد داشت. توانایی هم‌زمان او برای همکاری با سینمای خانگی، بالیوود، هالیوود و سینمای بریتانیا وی را به بازیگری بین‌المللی بدل کرده و یکی از معدود بازیگران هندی بود که حتی پیش از عرفان خان و پریانکا چوپرا با سینمای غرب ارتباط برقرار کرده است.

پوری ششم ژانویه (صبح جمعه) در ۶۶ سالگی در خانه‌اش در بمبئی در اثر حمله قلبی درگذشت. به گفته آنوپام خیر دوست وی، پوری ۶۶ ساله از بیماری قلبی رنج می‌برد. با اعلام خبر درگذشت این بازیگر، چهره‌های بالیوودی، ناریندرا مودی نخست وزیر هند و دوستداران او در توییتر از درگذشت وی ابراز تاسف و با خانواده وی اعلام همدردی کردند.

منبع :Reuters

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید