امروز : جمعه, 27 مرداد 1396
همکاری انویدیا و آئودی در زمینه ساخت ماشین های مبتنی بر هوش مصنوعی
4/00 امتیاز از 1 رای
 خودرو  |     |   120

چندی قبل انویدیا در جریان کنفرانس خبری خود اعلام کرد که به توسعه پلتفرم هوش مصنوعی برای ماشین ها قانع نیست و به دنبال شریکی می گردد تا این پلتفرم را در محصولات خود مورد استفاده قرار دهد.

شرکت مورد بحث در همین راستا از همکاری اش با آئودی خبر داد؛ در راستای این همکاری نیز دو کمپانی مورد بحث کار روی خودروهای مبتنی بر هوش مصنوعی را آغاز کرده اند.

حاصل این همکاری ابتدا در یکی از شاسی بلندهای Q7 آئودی دیده خواهد شد که ظرف تنها سه روز رانندگی را یاد گرفته و قرار است که در محوطه پیرامونی محل برگزاری نمایشگاه به حرکت در بیاید اما برنامه های دو شرکت برای توسعه پلتفرم مذکور به این نقطه ختم نمی شود و به مراتب گسترده تر از اینهاست.

آنطور که دو شرکت یاد شده خبر داده اند هدف نهایی فراهم نمودن قابلیت حرکت خودکار سطح 4 برای خودروهای آئودی است (منظور از این سطح، اختیار کامل ماشین در حرکت آن هم در بدترین شرایط است) که باید تا سال 2020 میلادی محقق گردد. البته تا این موعد تنها سه سال باقی مانده و روشن است که آئودی و انویدیا هدف بلند پروازانه ای را برای خود انتخاب کرده اند.

اشاره نماییم که اطلاعات و جزئیات اندکی در این باره وجود دارد و برای نمونه نمی دانیم که نقشه راه دو شرکت برای دستیابی به هدف ذکر شده چیست. سوال دوم اینکه آیا ماشین های مذکور را می توان خرید یا اینکه صرفا مدل هایی آزمایشی هستند؟


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید