امروز : چهارشنبه, 25 مرداد 1396
FLIR اولین دوربین حرارتی دنیا را معرفی کرد
3/00 امتیاز از 1 رای
 گجت  |     |   119

اگرچه تا چند سال قبل تنها می‌شد دوربین های حرارتی یا به نوعی دید در شب را در فیلم های هالیودی مشاهده کرد، با این حال FLIR که پیشتر نیز ماژول هایی گرمانگار یا ترموویژن را برای گوشی آیفون عرضه کرده بود، امسال در نمایشگاه CES2017 از یک مدل دوربین جیبی جدید رونمایی کرده که عنوان اولین دوربین ورزشی حرارتی دنیا را هم یدک می‌کشد.

دوربین ورزشی حرارتی FLIR دارا دو سنسور یکی با وضوح 160 در 120 پیکسل که وظیفه ثبت پرتوهای گرمایی را بر عهده دارد و دیگر با رزولوشن اچ‌دی که نورهای مرئی را ثبت می‌کند است. این محصول از قد و قواره کوچکی برخوردار بوده، از این رو بر روی پهپادها به راحتی قابل نصب است.

دوربین حرارتی از طریق یک لنز پرتوهای گرمایی منتشر شده توسط اجسام گرم را بر روی چیپ تصویر گرمایی متمرکز می‌کنند. چیپ تصویر این دوربین‌ها به جای دیود حساس به نور از دیودهای حساس به پرتوهای گرمایی تشکیل شده است. این دیودها پس از برخورد پرتوهای گرما با توجه به شدت آن مقداری از ولتاژ را ایجاد می‌کنند که درنهایت به اطلاعات دیجیتال یا سیگنال‌های آنالوگ تبدیل می‌شود و از این طریق شما خواهید توانست آن‌ها را در یک نمایشگر ببینید.

FLIR اولین دوربین حرارتی دنیا را معرفی کرد  FLIR اولین دوربین حرارتی دنیا را معرفی کرد

هر دو لنز دوربین مذکور با یکدیگر به طور پیوسته در ارتباط هستند، به طوری که در آن واحد می‌توان از یک منظره دو عکس با قابلیت‌های متفاوت ثبت کرد. به وسیله این دوربین کوچک به سادگی قادر خواهید بود که در هر زمان کوچک‌ترین نقطه اتلاف انرژی گرمایی و نیز الگوی گرمایش و سرمایش را ملاحظه نمایید. این دوربین قابلیت ثبت و ذخیره‌سازی تصویر بر روی حافظه داخلی را دارا بوده، با این حال می‌توان یک DVR را از طریق درگاه HDMI به آن متصل کرد تا مانند یک دوربین حفاظتی حرارتی انجام وظیفه کند.

البته مدل پیشرفته‌تری از این محصول با نام Duo R هم به بازار عرضه شده که علاوه بر بهره‌مندی از مشخصات مدل قبلی، دارای سنسور اندازه گیری میزان گرمای ساطع شده از اجسام است.FLIR Duo و FLIR Duo R به ترتیب قرار است با قیمت 1000 و 1300 دلاری به بازار عرضه شوند.

gsmarena


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید