امروز : جمعه, 27 مرداد 1396
مایکل فسبندر نقش یک ربات متفاوت را در فیلم بیگانه پیمان بازی می کند
3/50 امتیاز از 1 رای
 بازی  |     |   143

مایکل فسبندر (Michael Fassbender) در فیلم پرومتئوس (Prometheus) نقش رباتی به نام «دیوید» را بازی می‌کرد، او توانست در نقش یک آدم ماشینی بی‌احساس فوق العاده ظاهر شود. شاید بسیاری از طرفداران نسخه اصلی فیلم بیگانه، از پرومتئوس رضایت کامل نداشتند اما تقریبا همه قبول کردند که فسبندر از نکات مثبت و برجسته فیلم است. وقتی که خبر حضور او در فیلم بیگانه: پیمان (Alien: Covenant) منتشر شد، همه تصور کردند که او یک بار دیگر در نقش دیوید ظاهر خواهد شد و شاید اشتباه نکردند اما فسبندر چیزهای دیگری هم برای عرضه دارد.

مایکل فسبندر در مصاحبه اخیرش با سایت کامینگ سون، در مورد بازگشت دیوید صحبت کرد و همچنین اذعان داشت که نقش رباتی به «والتر» را بازی می‌کند که تفاوت‌های بسیاری با دیوید خواهد داشت:

فکر می‌کنم که والتر یک ربات بی‌لطافت واقعی است. دیوید بدون شک یک ربات «در دست توسعه» بود، در واقع یک نمونه اولیه محسوب می‌شد. عناصر سازنده او، عناصر انسانی‌ای بودند که فکر می‌کنم مردم را کمی مشوش می‌کرد، بنابر این والتر یک ربات سرراست‌تر است. کاملا منطقی، نوعی خدمتگزار بدون خودآگاهی.

وقتی به بازی‌های فسبندر نگاه می‌کنیم، شخصیت‌های او شاید در ذات خود نوعی ربات بی احساس باشند اما از انسانیت به دور نیستند. چه در فیلم شرم (Shame) که نقش یک معتاد جنسی را بازی می‌کرد، چه در فیلم 12 سال بردگی (12 Years a Slave) که برده‌داری می‌کرد و حتی در نقش مگنیتو (Magneto). فسبندر مرد ربات‌هاست.

در کنار فسبندر، نومی ریپیس (Noomi Rapace) در نقش الیزابت شاو (Elizabeth Shaw) هم از فیلم پرومتئوس به بیگانه: پیمان آمده است. علاوه بر آن‌ها، بازیگران دیگری همچون کاترین واترسون (Katherine Waterston)، دنی مک براید (Danny McBride)، دیمیان بایچر (Demián Bichir)، امی سایمتز (Amy Seimetz)، کارمن اجوگو (Carmen Ejogo)، کالی هرناندز (Callie Hernandez) و بیلی کرودآپ (Billy Crudup) در فیلم حضور دارند.

بیگانه: پیمان دومین پیش‌درآمد مجموعه بیگانه و دنباله مستقیم فیلم پرومتئوس است که البته این بار داستان را مستقیما به فیلم بیگانه سال 1979 مرتبط می‌کند. داستان در مورد یک کشتی فضایی به نام کاوننت (پیمان) است که در کهکشان دور، در جستجوی یک سیاره بخصوص می‌گردد. بعد از یافتن و رسیدن به این سیاره، اعضای خدمه فکر می‌کنند که یک بهشت کشف نشده را پیدا کرده‌‌اند اما خبر ندارند این یک دنیای سیاه، تاریک و خطرناک است که تنها یک نفر در آنجا زندگی می‌کند: دیوید، همان رباتی که در فیلم پرومتئوس جان سالم به در برد.

این فیلم در روز «19 می 2017» مصادف با «29 اردیبهشت 1396» روی پرده می‌رود.

منبع :screencrush

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید