امروز : شنبه, 29 دی 1397
سامسونگ شاید باتری گوشی را از ال جی تأمین کند
4/00 امتیاز از 1 رای
 موبایل  |     |   192

سامسونگ تجربه بدی با باتری گوشی گلکسی نوت ۷ داشت و این گونه که پیداست، سامسونگ برای اینکه اشتباه در امر تولید باتری گوشی‌های هوشمند دیگر تکرار شوند، باتری گوشی‌های هوشمند بعدی خود را ممکن است از ال‌جی تامین کند.

سامسونگ مدعی است دلیل انفجار گلکسی نوت ۷ را مشخص کرده است، اما تمایل زیادی به صحبت در این زمینه ندارد، در این بین کاملاً مشخص است که تمام تقصیرها در انفجار گلکسی نوت ۷ بر گردن طراحی باتری این گوشی است. بد نیست بدانید، باتری گوشی‌های همراه بعد از اینکه شارژ می‌شوند به میزان بسیار کمی دچار افزایش حجم می‌شوند، از قرار معلوم همین مقدار بسیار کم افزایش حجم باتری در گلکسی نوت ۷، کار دست سامسونگ داد و گلکسی نوت ۷ آبروی سامسونگ را به باد فنا داد.

به همین دلیل سامسونگ قصد دارد به هر قیمتی که شده جلوی بروز این اشتباه را در گوشی‌های هوشمند سال آینده خود بگیرد. این گونه که پیداست ممکن است از سال آینده میلادی، سامسونگ از رقیب دیرینه خود برای تولید باتری گوشی‌های خود کمک بگیرد. به این ترتیب در گوشی‌های بعدی سامسونگ ممکن است باتری‌های ال‌جی حضور داشته باشند. البته این تصمیم به یک شب گرفته نشده است و پس از فاجعه انفجار گلکسی نوت ۷، ال‌جی و سامسونگ در حین مذاکره برای تولید باتری گوشی‌های سامسونگ از جانب ال‌جی بوده‌اند.

لازم به ذکر است که در این زمینه تاکنون ال‌جی و سامسونگ سخنی به میان نیاورده‌اند، اما احتمال همکاری این دو شرکت از اواسط سال آینده، بسیار زیاد است. در این بین یکی از منابع آگاه به سیاست‌های ال‌جی، حدود ۹۰ درصد احتمال می‌دهد که سامسونگ باتری گوشی‌های بعدی خود را از ال‌جی تامین کند.

جالب است بدانید یکی از مدیران بلند پایه سامسونگ چندی پیش گفته بود، غرور سامسونگ اجازه نمی‌دهد که برای تولید محصولات خود از ال‌جی کمک بگیرد. البته تجارت این حرف‌ها را نمی‌شناسد و در حال حاضر نیز پس از توقف تولید پنل‌های ال‌سی‌دی توسط شارپ، ال‌جی پنل تلویزیون‌های سامسونگ را تولید می‌کند.

انتظار می‌رود گلکسی اس ۸ تا دو ماه دیگر در تاریخ هشتم اسفند سال جاری در کنگره جهانی موبایل بارسلونا رونمایی شود، به این ترتیب بعید به‌نظر می‌رسد در این گوشی شاهد حضور باتری ساخت دست ال‌جی باشیم، اما چه بسا اگر ساخت گلکسی نوت ۸ در دستور کار سامسونگ قرار داشته باشد، در این گوشی شاهد حضور باتری باشیم که ال‌جی آنرا تامین کرده است.

PhoneArena


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید