امروز : ﺳﻪشنبه, 02 بهمن 1397
هزینه تعویض پلاک خودروهای زیر 50 میلیون افزایش پیدا کرد
4/00 امتیاز از 1 رای
 کسب و کار  |     |   514

لایحه بودجه سال 96 چندی پیش توسط رییس جمهور محترم به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد تا مورد بررسی قرار گیرد. در این بین توجه به بخش هایی از لایحه بودجه ارایه شده خالی از لطف نیست.

بر اساس تبصره 6 لایحه بودجه سال 96، اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال بعد تمدید می شود. همچنین سقف معافیت کارمندان و کارگران از پرداخت مالیات، از یک میلیون و ۸۳ هزار تومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه افزایش یافته است.

نکته جالب خودرویی اینکه هزینه تعویض پلاک خودروهایی با ارزش کمتر از 50 میلیون تومان با افزایش همراه بوده است. به موجب لایحه پیشنهادی این هزینه از 50 هزار تومان به 70 هزار تومان افزایش پیدا کرده، در حالی که رقم مورد نظر برای خودروهای بیش از 50 میلیون تومان نیز به همین میزان تعیین شده است.

هزینه تعویض پلاک خودروهای زیر 50 میلیون افزایش پیدا کرد

به عبارت دیگر هزینه تعویض پلاک برای خودروهای زیر 50 میلیون که در محدوده توانایی خرید اکثر افراد جامعه است، 40 درصد افزایش یافته و هزینه تعویض پلاک خودروهای بالای 50 میلیون 60 درصد کاهش پیدا کرده است.

نکته ابهام برانگیز دیگر اینکه مسئول کنترل قبض دریافت مالیات نقل و انتقال نیروی انتظامی تعیین شده؛ حال مشخص نیست تکلیف دفاتر اسناد رسمی در این باره چه خواهد بود.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید