امروز : ﺳﻪشنبه, 03 بهمن 1396
شرکت فیت بیت قصد خرید Pebble را دارد
4/00 امتیاز از 1 رای
 گجت  |     |   177

شرکت فیت‌بیت یکی از فعالان در زمینه ساخت دستبندهای تندرستی هوشمند است و حالا قصد دارد Pebble سازنده ساعت‌های هوشمند متفاوت و محبوب را خریداری کند.

طبق گزارش سایت The Information از علاقه Fitbit به سیستم‌عامل Pebble خبر داده‌اند. در حال حاضر شرکت Pebble به دنبال خریدار می‌گردد و اوضاع مالی مناسبی ندارد. این شرکت چند ماه پیش 25 درصد از نیروی کار خود را تعدیل کرد و مدیرعامل این شرکت اریک میگیکوسکی گفته بود با وجود جذب سرمایه 26 میلیون دلاری در سال‌های 2015 و 2016 این شرکت از نظر مالی وضعیت مناسبی ندارد.

گفته می‌شود مبلغ پیشنهادی فیت‌بیت مبلغ کمی در حد 34 تا 40 میلیون دلار بوده و این شرکت احتمالاً قصد دارد عرضه ساعت‌های هوشمند با برند Pebble را متوقف کند. Pebble سال 2012 به عنوان یکی از موفق‌ترین کمپین‌های جذب سرمایه در Kickstarter موفق به ساخت اولین ساعت هوشمند خود شد و تاکنون چند مدل موفق دیگر نیز وارد بازار کرده است. اما در زمینه دستبندهای تندرستی رقابت شدیدتر بود و بزرگانی مثل Fitbit و Jawbone اجازه رشد زیادی را به این شرکت ندادند و نتیجه آن هم نزدیکی Pebble به ورشکستگی و اعلام نیاز به خریدار بود.

علت موفقیت ساعت‌های هوشمند Pebble را می‌توان در دوام شارژ عالی و خوانایی بالا زیر نور خورشید به دلیل فناوری صفحه‌نمایش این ساعت‌ها و البته توجه توسعه‌دهندگان به سیستم‌عامل آن دانست. امیدواریم در صورت انجام این معامله کماکان شاهد عرضه ساعت‌های این شرکت حتی با برند فیت‌بیت باشیم.

TheVerge


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید