امروز : چهارشنبه, 04 بهمن 1396
آموزش نصب میزکار Cinnamon 3 2 در اوبونتو
3/00 امتیاز از 1 رای
 تکنولوژی  |     |   138

چند روزی از عرضه نسخه جدید میزکار محبوب Cinnamon می‌گذرد. باتوجه به این که یکی از مزیت‌های لینوکس را می‌توان استفاده از میزکارهای متنوع دانست، بسیاری از کاربران اوبونتو تمایل به استفاده از میزکار Cinnamon در کنار میزکار پیش‌فرض اوبونتو یعنی Unity دارند. در این مطلب ابتدا تغییرات مهم در Cinnamon 3.2 بررسی شده، سپس نحوه نصب آن بر روی اوبونتو ۱۶.۰۴ و نسخه‌های بعدتر عنوان می‌شود.

تغییرات مهم Cinnamon 3.2

میزکار پیش‌فرض لینوکس مینت، در نسخه جدید خود تغییرات متعددی داشته که از مهمترین آن‌ها می‌توان به پشتیبانی از پنل‌های عمودی در دو طرف میزکار، پشتیبانی از نوتیفیکیشن‌های صدادار، رفع باگ‌های متعدد و ساده‌تر شدن مدیریت والپیپرها اشاره کرد.

آموزش نصب میزکار Cinnamon 3 2 در اوبونتو

نصب Cinnamon 3.2 در اوبونتو

اگر از نسخه‌های ۱۶.۰۴ یا ۱۶.۱۰ اوبونتو استفاده می‌کنید، به راحتی و بدون هیچ‌گونه مشکلی از طریق وارد کردن فرمان‌های زیر قادر به نصب میزکار ۳.۲ Cinnamon بر روی اوبونتوی خود خواهید شد. توجه کنید که با نصب این میزکار هرگز میزکار پیش‌فرض خود یعنی Unity را از دست نخواهید داد بلکه قادر خواهید تا قبل از ورود به سیستم، از بین میزکارهای موجود یکی را انتخاب کنید.

برای این کار ابتدا محیط ترمینال را اجرا کرده سپس فرمان‌های زیر را وارد کنید:

sudo add-apt-repository ppa:embrosyn/cinnamon

sudo apt update && sudo apt install cinnamon

دستور آخر موجب دریافت و نصب میزکار سینامون به همراه تمام وابستگی‌های مربوطه خواهد شد. پس از اینکه عملیات نصب با موفقیت صورت گرفت، از میزکار یونیتی خارج شوید و هنگام ورود مجدد، میزکار سینامون را انتخاب کنید.

آموزش نصب میزکار Cinnamon 3 2 در اوبونتو


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید