امروز : جمعه, 28 مهر 1396
راه استفاده از پنل های OLED بر روی لباس ها کشف شد؛ گجت پوشیدنی واقعی در راه است
4/00 امتیاز از 1 رای
 تکنولوژی  |     |   277

اگرچه تولیدکنندگان به دنبال راه‌هایی برای ساخت دستگاه‌های پوشیدنی مختلف برای اتصال به گوشی‌های هوشمند برای ارائه اطلاعات هستند، هنوز هم محدودیت‌هایی برای استفاده از صفحه نمایش وجود دارد، البته تکنولوژی محدودیت‌ها را پایان می‌دهد، بالاخره راهی برای استفاده از پنل های OLED روی پارچه پیدا شده است. در ادامه با همراه باشید.

همانطور که می‌دانید تکنولوژی هر لحظه در حال پیشرفت است، اما این روزها توجه بسیاری به تکنولوژی‌های پوشیدنی می‌شود و اکثر شرکت‌های تکنولوژی تمرکز اصلی خود را روی ساخت گجت‌های پوشیدنی جدید گذاشته‌اند. البته بیش‌تر در مورد ساعت‌های هوشمند، دستبندهای تناسب اندام و حتی عینک هوشمند صحبت می‌شود، اما اگر صفحه نمایش با پارچه ادغام شود چه خواهد شد؟ یک ایده دیوانه کننده برای تغییر دادن تکنولوژی گجت‌های پوشیدنی که بسیار کاربردی است.

به تازگی تحقیق مشترکی توسط شرکت کره‌ای Kolon Glotech و گروه تحقیقاتی دانشگاه KAIST به سرپرستی استاد چی کیونگ چول انجام شده و اکنون قرار است که از پنل های OLED در پارچه‌ها استفاده شود. این بدان معناست که قرار است در آینده‌ای نه چندان دور از صفحه نمایش تعبیه شده در لباس‌ها به عنوان یک گجت هوشمند پوشیدنی استفاده کرد. به احتمال زیاد این تکنولوژی سفارشی سازی است، برای مثال می‌توان از این تکنولوژی به عنوان بازوبند هوشمند، کمربند هوشمند، آستین هوشمند و غیره استفاده کرد.

راه استفاده از پنل های OLED بر روی لباس ها کشف شد؛ گجت پوشیدنی واقعی در راه است

پنل های OLED گجت های پوشیدنی را متحول می‌کنند

آنطور که پیدا است از پنل های OLED انعطاف پذیر در پارچه استفاده می‌شود و شاید هم در جنس پارچه اختصاصی به عنوان یک صفحه نمایش شیشه‌ای تعبیه شود. به هر حال این تکنولوژی بسیار کاربردی خواهد بود، البته هنوز تاریخی برای استفاده رسمی در بازار جهانی و در شرکت‌های مختلف اعلام نشده است، اما قطعا در آینده‌ای نزدیک شاهد ظهور تکنولوژی هیجان انگیزی با نام لباس هوشمند خواهیم بود. اکنون باید منتظر انتشار خبرهای بیشتر درباره این موضوع باشیم.

منبع:phonearena

برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید