امروز : ﺳﻪشنبه, 03 بهمن 1396
به روزرسانی جدید تلگرام با چند ویژگی جذاب از راه رسید
3/50 امتیاز از 1 رای
 نرم افزار  |     |   152

مسنجر محبوب تلگرام ساعاتی پیش یک به‌روزرسانی تازه را دریافت کرده است که قابلیت‌های بیش‌تری را برای کاربران این پیام رسان به ارمغان می‌آورد. از جمله قابلیت‌های اضافه شده به تلگرام جدید می‌توان به Instant View، ابزار Telegraph و Jump to Date اشاره کرد.

اولین و مهم‌ترین قابلیت افزوده شده در این نسخه Instant View نام دارد، این قابلیت می‌تواند مطالب برخی از سایت‌های مهم خبری را به سرعت برایتان به نمایش بگذارد. تعداد وب‌سایت‌هایی که Instant View آن‌ها را پشتیبانی می‌کند در حال حاضر بسیار محدود است اما می‌توان انتظار داشت به زودی تعداد بیش‌تری از وب‌سایت‌ها به این لیست افزوده شوند. برای استفاده از این قابلیت می‌توانید لینک مطالب یکی از وب‌سایت‌هایی که پشتیبانی می‌شوند را وارد تلگرام کنید، مشاهده می‌کنید که یک دکمه جدید به نام Instant View در زیر لینک افزوده می‌شود که با لمس آن مقاله اصلی به نمایش در خواهد آمد. به این ترتیب در زمان و مصرف داده صرفه‌جویی خواهد شد.

Telegraph دیگر ویژگی جدیدی است که در این به‌روزرسانی شاهد آن هستیم. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد پست‌هایی پربارتر را به کمک استفاده از markdown، تصاویر و کدهای Embed بسازند. پست‌های ساخته شده با تلگراف به کمک قابلیت Instant View به صورت زیبایی به نمایش درخواهند آمد.

دیگر ویژگی افزوده شده به نسخه جدید تلگرام Jump to Date نام دارد، در واقع این قابلیت به بخش جستجوی تلگرام اضافه شده است. به کمک Jump to Date می‌توانید عبارت جستجو شده را در بازه‌های زمانی دلخواه بیابید. مطمئنا این ابزار باعث راحت‌تر شدن فرایند جستجو در انبوهی از پیام‌ها می‌شود.

تمام قابلیت‌هایی که در بالا عنوان شد، برای هر دو نسخه اندروید و iOS از امروز در دسترس خواهد بود. از دیگر تغییرات ورژن جدید تلگرام می‌توان به رابط‌کاربری کاملا روان و جدید در بخش ساخت گروه و تنظیمات شخصی‌سازی شده اشاره کرد. کاربران اندروید نیز یک رابط کاربری زیبا در بخش نوتیفیکشن‌ها و بهبود بخش امنیتی را تجربه خواهند کرد. هم‌چنین در این نسخه، سرعت دوربین در هنگام عکس‌برداری و فیلم‌برداری افزایش یافته است و شاهد عملکرد بهتر در بخش‌های فشرده سازی ویدیو و تصاویر، ویرایش ساده‌تر پیام‌ها و اضافه کردن توضیحات به تصاویر هستیم.


برچسب ها :  

نظر خود را به اشتراک بگذارید